‎تداوم اعتصاب غذای زندانیان اعدامی قزل حصار

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – شش تن از زندانیان عقیدتی محبوس در زندان قزل‌حصار وارد بیست و پنجمین روز اعتصاب خود شدند و اعتصاب دست کم ۱۸۰۰ زندانی در واحد دو، برای روز سوم ادامه داشت. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از روز دوشنبه، ۴ آذر ماه و در پی انتقال ۱۱ زندانی از واحد دو زندان قزل‌حصار جهت اجرای حکم اعدام، دست‌کم ۱۸۰۰ تن از زندانیان این واحد دست به اعتصاب غذا زدند.

‎مخالفت دادستان با مرخصی ابوالفضل عابدینی

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۲  – هرانا – دادستان در آخرین لحظه با مرخصی ابوالفضل عابدینی زندانی سیاسی زندان کارون مخالفت کرد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالفضل عابدینی نصر روزنامه نگار خوزستانی که قرار بود صبح روز جاری برای اولین بار به مرخصی اعزام شود با مخالفت دادستان در آخرین لحظه روبرو شد.

‎اعدام چهار متهم در زندان مرکزی بندرعباس

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – سه متهم به قاچاق مواد مخدر و یک متهم تجاوز به عنف در بندرعباس به دار آویخته شدند. به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس کل دادگستری هرمزگان مدعی شد: “این مجرمان که متجاوز به عنف و سه قاچاقچی مواد مخدر بودند، صبح امروز اعدام شدند.”

‎عدم پاسخگویی به خانواده سعید زینالی علی‌رغم وعده‌ها

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – مسئولین کماکان در مقابل سرنوشت سعید زینالی با وجود گذشت ۱۴ سال سکوت اختیار کرده‌اند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید زینالی در جریان اعتراضات دانشجویی پس از حمله به کوی دانشگاه در تیر ۱۳۷۸ توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت شد و تاکنون خبری از وی به دست نیامده‌ است.

‎سید محمد ابراهیمی، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ عفو شد

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۲  – هرانا – سید محمد ابراهیمی، زندانی سیاسی و از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ از سوی دستگاه قضایی مشمول عفو شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدمحمد ابراهیمی آذر ماه سال ۸۹ بازداشت و به اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی متهم شد. بنا بر گفته مادرش وی رابط خانواده‌های عزادار با میرحسین موسوی بود؛ خانواده‌هایی که فرزندان و اعضای خانواده‌شان را بعد از انتخابات و در جریان اعتراضات مردمی از دست داده بودند.