‎اموال تحت کنترل رهبری ‎‫(‬ بخش دوم ‫)‬

درست در زمانی که تحریم ها به ایران فشار میآورد٬ سازمانی که تحت کنترل خامنه ای است بیش از پیش رونق گرفت
‎قسمت دوم‫:‬ سازمانی که توسط رهبر ایران کنترل کیشود سالانه میلیاردها دلار درآمد دارد‫.‬ این درآمند کمکی است به تحکیم قدرت او بر کشوری که درگیر تحریم هاست‫.‬

‎اموال تحت کنترل رهبری ‎( بخش اول )

آیت الله خامنه ای یک امپراطوری عظیم مالی را کنترل میکند که از طریق مصادره ی اموال ساخته شد
‎قسمت اول‫:‬ تحقیق ویژه رویترز در شرح قدرت رهبر ایران‫:‬ نهاد ناشناخته ای که برای کمک به محرومین شکل گرفته ب‫ود٬ به یک حریان اقتصادی تبدیل شده که میلیاردها دلار پول در اختیار دارد‬

‎پزشک پرونده ستار بهشتی بازداشت شد

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – رضا حیدرپور، پزشک بهداری زندان اوین که بدن ستار بهشتی را معاینه و گزارش کرده بود، روز گذشته یک شنبه ۱۹ آبان‌ماه بازداشت و به بند ۲۰۹ انتقال داده شده است. 

به گزارش سایت کلمه، ستار بهشتی به هنگام ورود به زندان اوین به بهداری اعزام و بوسیله دکتر حیدرپور مورد معاینه قرار می‌گیرد و گزارش آثار ضرب و شتم و شکنجه هائی که روی بدن وی بوده بوسیله این پزشک در پرونده وی درج می‌گردد.

‎بحران نان در سراوان / خرید بیش از ۱۰ نان منوط به تأیید فرمانداری است

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – کاهش سهمیه آرد از سال گذشته و افزایش قیمت آرد آزاد در طی ماه گذشته موجب شده است تا مردم سراوان با تشکیل صف‌های طولانی و خارج از حوصله در مقابل نانوایی‌ها نتیجه این تصمیم را با تمام وجود درک کنند؛ در حال حاضر تهیه بیش از ۱۰ عدد نان در این شهر تنها با ارایه تقاضای کتبی و تایید فرمانداری امکان‌پذیر است. 

حاج اسماعیل امرا یکی از شهروندان سراوانی با بیان اینکه تهیه یک قرص نان برای مردم این شهرستان به کابوس تبدیل شده است به خبرنگار مهر می‌گوید: با وجود اینکه روز گذش

‎تعویق ۱۰ماه حقوق ۳۰۰ کارگر جهاد نصر مشهد

‎۲۱ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا – یکی از کارگران شرکت جهاد نصر از تعویق ۱۰ ماه حقوق ۳۰۰ نفر از کارگران شاغل در این موسسه به سبب آنچه از سوی کارفرما «کمبود منابع مالی» عنوان می‌شود خبر داد. «سید محمد سعیدیان» در تشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: «جهاد نصر» که به عنوان یک مؤسسه عمومی غیر دولتی در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی در مشهد فعالیت دارد از دی ماه سال گذشته بمدت ۱۰ ماه پرداخت حقوق کارگران را به تاخیر انداخته است.

این کارگر پیرامون سایر مطالبات کارگران موسسه جهاد نصر افزود: ۱۰۶ نفر از کارگران این موسسه که پیش از این طرف قرارداد  وزارت جهاد کشاورزی بوده‌اند خواستار تغییر قرارداد و بازگشت به وزارت جهاد هستند.

‎تبدیل جنگل‌های مازندران به محل دفن زباله!

سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ – IranSOS – معضل دفع زباله در تمام استان‌های کشور وجود دارد اما این معضل در استان مازندران به دلیل ورود انبوه گردشگر از یک سو و شرایط اقلیمی و طبیعی آن ار سوی دیگر، شرایط حاد‌تری دارد. به گزارش (ایسنا)، منطقه مازندران، متاسفانه تنها ره‌آورد گردشگران بسیار برای استان، زیاد شدن زباله است که در نتیجه این امر جمع‌آوری و دفع بهداشتی زباله با مشکلات متعددی روبه‌رو شده است.

‎زندان مراغه فاقد سیستم گرمایشی برای زندانیان است

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – باشروع فصل سرما در آذربایجان که ازمناطق سردسیر کشور محسوب می‌شود هنوز هیچ‌گونه تدابیری ازطرف مسئولان زندان جهت راه‌اندازی سیستم گرمایشی زندان صورت نگرفته است. یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “زندانیان زندان مراغه اعتراض‌های خود را به این شرایط به مسئولان زندان وبازرسانی که جهت رسیدگی به زندان مراجعه می‌کنند بصورت کتبی و شفاهی نموده‌اند، اما تاکنون جوابی دریافت نکرده‌اند.”

‎کارگران شهرداری بهبهان تحصن کردند

‎سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – شهردار بهبهان از تحصن جمعی از کارگردان شهرداری بهبهان به دلیل حقوق‌های معوقه خود خبر داد. سید صدر الله آقامیری در گفتگو با مهر گفت: به دلیل بلوکه شدن حسابهای شهرداری بهبهان، بخشی از حقوق کارگران این شهرداری پرداخت نشده و در مقابل کارگران گفته‌اند که دو ماه حقوق بدهند ما به سر کار بر می‌گردیم. وی افزود: از زمانی که شهردار بهبهان شدم، کارگران روز مزد مدت هشت ماه و کارکنان رسمی و قراردادی نیز ۴ ماه به اضافه عیدی معوقه داشتند. هم اکنون کارگران طلبکار هستند. ما حقوق خود را داده‌ایم، در غیر اینصورت باید تا امروز طلب کارگران دو برابر شده بود.

‎کارگران واحدهای بحرانی قزوین بین سه تا ۳۰ ماه حقوق معوقه طلبکارند‎

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – خانه کارگر قزوین همزمان با اولین سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم به این استان نامه‌ای سرگشاده خطاب به وی منتشر کرد. به گزارش ایلنا، تشکیلات خانه کارگر استان قزوین در نامه‌ای که خطاب به «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشته است، ضمن یادآوری «صنعتی بودن قزوین» آورده شده است: استان قزوین روی کاغذ دارای بیش از ۳۲۰۰ واحد صنعتی می‌باشد که در حالت خوش بینانه ۵۰ درصد از شرکت‌ها تعطیل و یا در حال انحلال‌اند و ۵۰ درصد از آن‌ها نیز زیر ظرفیت اسمی کار می‌کنند.