‎بازداشت و بی‌خبری از دو شاعر پست مدرن

سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مهدی موسوی و فاطمه اختصاری دو شاعر پست مدرن از ۲۴ روز پیش در بازداشت بسر می‌برند. بنا به  گزارش هرانا، این دو شاعر پست مدرن که در اوایل آذر ماه قصد سفر به خارج از ایران را داشتند با مشکل ممنوع الخروجی خود روبرو شدند و از همین روز در تاریخ ۱۶ آذر ماه به دادسرای اوین مراجعه کرده و سپس بازداشت شدند.

ادامه خواندن “‎بازداشت و بی‌خبری از دو شاعر پست مدرن”

‎عدم اجازه دادگاه برای ورود وکیل به پرونده اهل سنت

سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۲ –  – دادگاه انقلاب با خواست یکی از وکلای حقوق بشری که برای برعهده گرفتن وکالت شش زندانی اهل سنت مراجعه کرده بود مخالفت کرد. بنا به  گزارش هرانا، یکی از وکلای پایه یک دادگستری و فعال حقوق بشر که قصد داشت بصورت افتخاری وکالت شش زندانی اهل سنت محکوم به اعدام زندان قزلحصار را برعهده بگیرد پس از مراجعه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای با مخالفت روبرو شد.

ادامه خواندن “‎عدم اجازه دادگاه برای ورود وکیل به پرونده اهل سنت”

‎ممنوعیت حضور مسیحیان فارسی زبان در کلیسای پطرس مقدس

سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۲ – IranSOS – کلیسای پطرس مقدس در تهران ممنوعیت حضور مسیحیان فارسی زبان را در این کلیسا اعلام کرد. به گزارش هرانا بنقل از «محبت نیوز» در ادامه فشارها بر کلیساهای کشور و تعطیل کردن کلیساهایی که عمدتن مسیحیان فارسی زبان در آن حضور دارند، کلیسای ساختمانی و رسمی پطرس مقدس در تهران درهای خود را به روی ایمانداران و نوکیشان مسیحی فارسی زبان بست .

ادامه خواندن “‎ممنوعیت حضور مسیحیان فارسی زبان در کلیسای پطرس مقدس”

‎مخالفت با ملاقات حضوری شش زندانی اهل سنت در زندان اوین

سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مسئولین قضایی بار دیگر با ملاقات حضوری زندانیان اهل سنت زندان اوین مخالفت کردند. بنا به  گزارش هرانا، بستگان دوتن از زندانیان اهل سنت در بند ۳۵۰ زندان اوین که برای گرفتن ملاقات حضوری به نزد دادستان مراجعه کرده بودند با مخالفت وی روبرو شدند.

ادامه خواندن “‎مخالفت با ملاقات حضوری شش زندانی اهل سنت در زندان اوین”

‎بابک زنجانی در اوین می ماند

۱۰ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – یک منبع آگاه عصر سه شنبه به دنبال انتشار برخی اخبار در ارتباط با احتمال آزادی بابک زنجانی با قید وثیقه تاکید کرد که میلیاردر ایرانی همچنان در زندان اوین خواهد ماند. وی که خواست نامش فاش نشود در گفت و گو با ایرنا با اعلام این مطلب افزود که آزادی زنجانی با ارایه وثیقه ممکن نیست. بابک زنجانی میلیاردر ایرانی روز گذشته (دوشنبه) پس از دستگیری به زندان اوین منتقل شد.

ادامه خواندن “‎بابک زنجانی در اوین می ماند”

‎تاجیکستان و همکاری با بابک زنجانی

۱۰ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – سخنگوی بانک مرکزی تاجیکستان با اشاره به ادعای بابک زنجانی مبنی بر پرداخت بدهی خود به دولت ایران از طریق سیستم بانکی تاجیکستان گفت: سندی که از سوی بابک زنجانی به پارلمان ایران ارائه شده و سعی دارد چنین ارتباطی را نشان دهد جعلی است. به گزارش تسنیم، بانک مرکزی تاجیکستان هرگونه همکاری با بابک زنجانی، میلیاردر ایرانی که به امتناع از بازپرداخت چند میلیارد دلار طلب دولت ایران متهم شده است را رد کرد.

ادامه خواندن “‎تاجیکستان و همکاری با بابک زنجانی”

‎ترکیه ۷٫۶ میلیارد دلار به حساب رژیم ایران در هالک بانک واریز کرد

۱۰ دی ۱۳۹۲- ‪ ‬- IranSOS در پی کشف شبکه بزرگ فساد مالی در ترکیه تاکنون ده ها نفر از تجار، کارمندان دولتی، سیاستمداران و فعالان بانکی در این کشور از جمله رئیس هالک بانک بازداشت شده اند. وزیر انرژی ترکیه گفت امسال ۷.۶ میلیارد دلار پول نفت و گاز وارداتی از ایران به حساب این کشور در هالک بانک واریز شده است. 

ادامه خواندن “‎ترکیه ۷٫۶ میلیارد دلار به حساب رژیم ایران در هالک بانک واریز کرد”

‎اتهام ۸ تریلیون و ۵۰۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی بابک زنجانی

‎‎سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۲- IranSOS – سخنگوی کمیسیون اصل نود اتهام اصلی بابک زنجانی را برنگرداندن ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورو معادل ۸ تریلیون و ۵۰۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول فروش نفت و مواد پتروشیمی به دولت عنوان کرد و گفت: شنبه آینده هم جلسه‌ای با حضور مسئولان بانک مرکزی و دادستانی برگزار می‌شود. مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با فارس، همچنین در خصوص دیگر اتهام مطرح بابک زنجانی گفت: قرار بود ۱۷ شرکت بزرگ و تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به ازای ۴٫۲ میلیارد یور به بابک زنجانی داده شود که البته رئیس تامین اجتماعی اظهار کرده است چنین نشده است.

ادامه خواندن “‎اتهام ۸ تریلیون و ۵۰۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی بابک زنجانی”

‎کارون را می شناسید؟

کارون رودی در ایران است که از کوه‌های بختیاری سرچشمه می‌گیرد و از مسیری پیچاپیچ به شهر اهواز می‌رسد. کارون همچنین نام پسری نه ساله‌ بود که در شهر کرمان ایران زندگی می‌کرد. کوچکترین عضو خانواده که بسیار کوشا و مهربان بود و مورد علاقه همه. 


ادامه خواندن “‎کارون را می شناسید؟”

‎بابک زنجانی بازداشت شد

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره خبر بازداشت بابک زنجانی، گفت: عصر روز دوشنبه بابک زنجانی بازداشت شده است. وی هم‌چنین در رابطه با علت بازداشت بابک زنجانی، گفت: با توجه به این‌که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است بیان علت بازداشت بابک زنجانی ممنوع است. اخیرا نیز یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که کارگروه مشترکی متشکل از کمیته پیگیری‌کننده، کمیسیون اصل ۹۰،‌ وزارت اطلاعات،‌ دیوان محاسبات،‌ سازمان بازرسی و کارشناسان دستگاه‌های نظارتی به صورت هماهنگ این پرونده را رسیدگی خواهند کرد.

ادامه خواندن “‎بابک زنجانی بازداشت شد”