‎حق «سنوات خدمت» کارگران کوره پزخانه‌ها پرداخت نمی‌شود

‎۰۴ اذر ماه ۱۳۹۲ -ایلنا – نایب رییس انجمن صنفی کارگران کوره ‏پزخانه ‏های ورامین اعلام کرد: حق «سنوات خدمت» کارگران کوره پزخانه‌ها از سوی کارفرمایان واحد‌های آجر پزی پرداخت نمی‌شود. «جعفر معصومی» به ایلنا گفت: در مناسبات بازار کار، حق «سنوات خدمت» در پایان قرار داد برای جبران بخشی از استهلاک جسمی و روحی کارگر پرداخت می‌شود چرا که کارگر در طول مدت کار در کارگاه، از نیروی کار، جوانی و تخصص خود را در جهت سودآوری و افرایش سرمایه کارفرما هزینه کرده است.

‎کارگران ساختمانی رباط کریم در سال جاری بیمه نشده‌اند

‎۰۴ اذر ماه ۱۳۹۲ایلنا – یک فعال کارگری در رباط کریم اعلام کرد: با گذشت بیش از ۸ ماه از سال ۹۲، هیچ کارگر ساختمانی از شهرستان رباط کریم توسط سازمان تامین اجتماعی بیمه نشده است. «امیر عباسی» عضو هیئت اجرایی خانه کارگر شهرستان رباط کریم با اشاره ثبت نام ۸۰۰ کارگر ساختمانی برای بهره‌مندی از بیمه در سال جاری، به ایلنا گفت: با وجود تاکید قانون «رفع موانع اجرایی بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی»، که سازمان تامین اجتماعی را مکلف می‌کند با دریافت حق بیمه، کارگران شاغل در کارهای ساختمانی را به طور کامل و با نظارت دقیق بیمه کند، اما با گذشته بیش از ۸ ماه از سال جاری هنوز هیچ سهمیه بیمه‌ای برای کارگران ساختمانی شهرستان رباط کریم اختصاص نیافته است.

‎تجمع دانشجویان امیرکبیر در اعتراض به مرگ کارگر نوجوان

‎۰۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ‎ایلنا – یک کارگر ساختمانی صبح روز گذشته با سقوط از روی داربست ساختمان ابوریحان واقع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر درگذشت. یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر به ایلنا گفت: «عرفان ممی‌زاده» کارگر ساختمانی ۱۷ ساله ساعت ۱۱ صبح روز گذشته (یکشنبه ۳ آذر ماه) از روی داربست طبقه ششم ساختمان ابوریحان (دانشکده مهندسی برق و مکانیک) واقع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پایین سقوط کرد و درگذشت.

‎بازداشتی‌ها آزاد نشدند/ ادامه اعتراضات کارگران پلی‌اکریل

‎‎۰۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – برای ۴ کارگر بازداشتی پلی اکریل اصفهان به اتهام اخلال در نظم، قرار بازداشت ۲ ماهه صادر شده است. به گزارش ایلنا، یکی از نمایندگان کارگری پیگیر موضوع بازداشت ‌شدگان در کارخانه پلی‌اکریل در این باره گفت: دادستان مبارکه به خانواده‌های کارگران بازداشتی اعلام کرده است برای این ۴ کارگر، قرار بازداشت ۲ ماهه صادر شده است. به گفته این منبع کارگری، کارگران بازداشتی در حالی به اتهام اخلال در نظم در بازداشت موقت به سر می‌برند که همهٔ تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل تا به امروز به آرامی برگزار شده و تاکنون خللی در روند تولید اتفاق نیافتاده است.

‎آخوند مکارم شیرازی: ‎چرا می‌گویند ممیزی نباشد؟ اصرار به رفع فیلتر فیسبوک چه معنایی دارد؟

‎۴ آذر ماه ۱۳۹۲ – فارس – آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: سخنانی از وزارت ارشاد به گوش می‌رسد که نگران‌کننده است؛ چرا می‌گویند ممیزی نباشد یا چرا به تعطیلی روزنامه موهن اعتراض می‌کنند. به گزارش ” فارس ” از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در جمع اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار این کمیسیون بسیار سنگین است، اظهار کرد: از نظر دینی و از نگاه نظام اسلامی کمیسیون فرهنگی مهمترین بخش در مجلس است زیرا تا زمانی که مسائل فرهنگی و اجتماعی حل نشود، تمام جامعه در خطر خواهد بود.

‎تجمع تعدادی از خانواده های محکومین به اعدام

دوشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – تعدادی از خانواده‌های محکومان که به جرم قاچاق مواد مخدر محکوم به اعدام شده‌اند با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تخفیف در مجازات این محکومان شدند.