پیوستن فلسطین به اساسنامه دادگاه بین المللی جزایی: امید به عدالت و صلح

‎‎جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۲-IranSOS-  فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر از پیوستن کشور فلسطین به اساسنامه دادگاه بین المللی جزایی به تاریخ امروز و اعلامیه روز دوشنبه آتی به منظور پذیرش صلاحیت دادگاه بین المللی جزایی در مورد جرایم بین المللی ارتکابی در این سرزمین از ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ استقبال می کند. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «پیوستن به اساسنامه دادگاه بین المللی جزایی که جنایت های جنگی و جنایت های علیه بشریت را در بر می گیرد، و دیگرِ عهدنامه های متعدد بین المللی، تعهد صریح فلسطین را به حرکت در جهت تبدیل به کشوری که به حاکمیت قانون و حقوق بشر احترام می گذارد نشان می دهد.

‎ممانعت از تجمع پیروان عرفان حلقه در مقابل زندان اوین

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۳-IranSOS- تجمع مسالمت آمیز پیروان عرفان حلقه با دخالت و ممانعت نیروی انتظامی مواجه شد. تجمع کنندگان سپس به مقابل کانون وکلا رفته و به تحصن نسرین ستوده پیوستند. به گزارش هرانا، شاگردان محمد علی طاهری که قرار بود امروز شنبه ۱۳ دی ماه با شرکت در تجمعی اعتراضی و صلح آمیز روبروی زندان اوین، حمایت خود را از محمدعلی طاهری (زندانی عقیدتی درایران) اعلام کنند، در هنگام حضور با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند.

‎حکم قطع انگشتان دست یک متهم به سرقت در ابرکوه

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۳-IranSOS- حکم قطع چهار انگشت دست راست فردی که اتهامات سرقت، کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع را در پرونده خود داشت در شهرستان ابرکوه استان یزد با حضور مسئولان قضایی و انتظامی به اجرا درآمد.

‎ده روز بی‌خبری مطلق از یغما فشخامی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۳-IranSOS- با گذشت ده روز از بازداشت «یغما فشخامی» روزنامه نگار اصلاح طلب توسط نیروهای امنیتی، هیچ گونه خبری از ارگان بازداشت کننده و محل نگهداری این روزنامه نگار در دست نیست. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ یغما فشخامی که شاعر و خبرنگار روزنامه توقیف شده روزان و و ماهنامه پیام ابراهیم بوده است، در ساعات پایانی روز ۳ دی ماه ۱۳۹۳ یک روز پس از توقیف روزنامه روزان، هنگام خروج از منزل شخصی حوالی میدان هفت تیر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفتیش منزل، به مکان نامعلومی منتقل شد.