‎محرومیت یک دانشجوی بهایی پس از یک ترم تحصیل

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۱-۱۱-IranSOS- نورا مسمی دانشجوی رشته مهندسی کامپیو‌تر گرایش نرم افزار دانشگاه سراسری مازندران پس از گذراندن یک ترم از تحصیل محروم شد. به گزارش هرانا، نورا مسمی دانشجو رشته مهندسی کامپیو‌تر گرایش نرم افزار دانشگاه سراسری مازندران نوبت روزانه ورودی ۹۳ پس از گذراندن یک ترم درهنگام دریافت کارت ورود به جلسه امتحان آخر ترم از تحصیل محروم شد.

رضا شریفی بوکانی ۲۹ بهمن‌ماه دادگاهی می‌شود

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۱-IranSOS- زمان دادگاهی رضا شریفی بوکانی زندانی سیاسی کُرد، ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ تعیین شده و مجتمع قضایی ۱۵ خرداد تهران، مرجع رسیدگی به اتهامات وی اعلام شده است. خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: رضا شریفی بوکانی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه‌های بیگانه و شرکت در تجمع ۱۶ آذر، در روز ۲۹ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۳، از سوی شعبه سوم امنیت مجتمع قضایی ۱۵ خرداد تهران، دادگاهی خواهد شد.

‎هفت ماه بلاتکلیفی سعید شیرزاد در زندان اوین

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۳-IranSOS- باوجود گذشت ۷ ماه از بازداشت سعید شیرزاد وی همچنان بصورت بلاتکلیف در زندان اوین نگهداری می‌شود و وکیل مدافعش اجازه خواندن پرونده را پیدا نکرده است. به گزارش هرانا، سعید شیرزاد زندانی سیاسی بند ۸ زندان اوین ۱۲ خرداد ماه سال جاری در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت شده و تا کنون بدون صدور حکم در این بند نگهداری می‌شود.

اعلام انزجار آقای کاظمینی بروجردی از عملیات تروریستی مذهبی

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۱-IranSOS- ستایش می کنم آفریدگاری را که هرگز نوازش خلق را فراموش نکرد و هیچگاه امر به خشونت ننمود و پیامبری را برای آزار رعیت، ارسال نکرد و شریعتی را در قساوت، شکل نداد. درود این پیشوای زندانی که بیش از ۳۰۰۰ روز در مرکز خشونت و قساوت استبداد به ظاهر مذهبی، جوانی و سلامتی و عمر خویش را از دست داد بر تمامی آزادی خواهان و صلح جویان عالم؛

“شمع آزادی بیان خاموش نمی‌شود”

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۱-IranSOS- اجلال قوامی روزنامه‌نگار کُرد ایرانی و سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، در پیامی همدردی و همدلی خود را با جان‌باختگان حادثه تروریستی “مجله شارلی” ابدو پاریس اعلام کرد. متن کامل این همدردی در پی می‌آید.