‎تجمع کارگران ذوب آهن اردبیل مقابل ساختمان استانداری

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- نزدیک به ۱۰۰ کارگر کارخانه ذوب آهن اردبیل در اعتراض به تعویق ۸ ماه حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح امروز مقابل ساختمان استانداری اردبیل تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه ذوب آهن اردبیل گزارش دادند، کارفرما به بهانه اینکه تولید در این واحد صنعتی توجیه اقتصادی ندارد فعالیت این کارخانه را از اردیبهشت ماه سال جاری متوقف کرده است و هم اکنون ۲۵۰ نفر از کارگران این کارخانه بلاتکلیف هستند. به گفته کارگران، آنان علاوه بر دریافت نکردن ۸ ماه حقوق مربوط به ماهای اردیبهشت، خرداد، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر و دی ماه به همراه حق عیدی سال ۹۲ را هم دریافت نکرده‌اند.

‎چهارمین تجمع اعتراضی کارگران مس خاتون آباد در مقابل فرمانداری

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران قراردادی شرکت‌های تابعه مس خاتون آباد برای چهارمین روز پیاپی در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کردند. این کارگران که امروز هم به همراه خانواده‌هایشان در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کرده‌اند، به ایلنا گقتند در طی این چهار روزی که به همراه خانواده‌هایمان در مقابل فرمانداری چادر زده‌ایم، هیچ مقام مسولی به وضعیت ما رسیدگی نکرده است.

‎بیکاری ۱۳۰ نفر از کارگران «فارسیت دورود» در کمتر از یک ماه

‎شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- به گفتهٔ منابع کارگری در لرستان، شرکت فارسیت دورود که در شرف بازگشایی مجدد قرار دارد به دلیل کمبود نقدینگی اقدام به تعدیل نیرو کرده است که در نتیجهٔ آن از ماه گذشته تاکنون ۱۳۰ کارگر پیمانی این شرکت بیکار شده‌اند. پیش از این اخراج‌ها، تعداد کارگران این شرکت ۳۶۸ نفر بوده است. یک منبع کارگری در این باره به ایلنا گفت: با توجه به رکود کار در چند ماههٔ اخیر و افزایش مبلغ مطالبات کارگران قرار شد که با توافق دو طرفه تعدادی از کارگران تعدیل و حکم بازخریدی برایشان صادر شود.

‎اعتراض بدون برنامه معلمان از وجود بحران خبر می‌دهد

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- عضو کانون فرهنگیان شیراز گفت تحصن و اعتصاب بدون برنامه ریزی معلمان از وجود یک بحران خبر می‌دهد. «محمدتقی سبزواری» در این باره به ایلنا گفت: امروز رفتارهای احساسی همانند دهه ۸۰ در بین فرهنگیان کاهش پیدا کرده و بیشتر معلمان اعتقاد دارند که باید با مصالحه امور را پیشبرد ولی این تفکر و عقلانیت حد و مرز دارد. مسئولان باید قدر این عقلانیت را بدانند. تحصن اخیر معلمان در نقاط مختلف کشور نشان داد که این صبر در حال اتمام است. او افزود: توجه به آموزش و پرورش واقعیتی است که کلیه کشورهای توسعه یافته بنا به توصیه یونسکو به آن عمل کرده‌اند و در همین راستا به نظر می‌رسد دیدگاه رئیس جمهور نسبت به هزینه در آموزش و پرورش مثبت باشد.

‎فروش کارتی آب در مشهد

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- بحران آبی ایران دیگر بحث تازه‌ای نیست؛ هر روز یک خبر تازه از این حوزه می‌رسد. در این شرایط نامناسب ذخایر آب و خشکسالی‌های پیاپی، ١٥طرح فوری برای نجات ذخایر آبی کشور طراحی شده اما پرسش این است که این طرح‌ها تا چه میزان می‌تواند این بحران را رفع کند؟ چرا که اگر وضع کنونی آب در کشور با همین روند ادامه یابد قطعا در آینده نزدیک با بحران شدیدی مواجه خواهیم شد؛ زیرا میزان بارش‌ها همچنان وضع خوبی ندارد و در مقایسه با‌ سال گذشته و دوره بلندمدت به ترتیب با کاهش ٢٤ و ٢٠‌درصدی مواجه است.