‎سه زندانی در زندان شهاب کرمان اعدام شدند

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۵-IranSOS- سه زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در محوطه زندان شهاب کرمان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، طی روز جاری (یکشنبه ۵ بهمن ماه) ۳ زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در محوطه زندان شهاب کرمان اعدام شدند.

‎اعدام دست‌کم یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۵-IranSOS- چهارشنبه هفته گذشته دست‌کم یک زندانی به‌دلیل اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد. به گزارش هرانا، یک زندانی به‌نام سلیمان احمدی که به‌دلیل اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود سپیده دم چهارشنبه ۱ بهمن ماه در زندان اصفهان از طریق چوبه دار اعدام شد.

‎تهدید به اخراج دو کارگر «فولاد و چدن دورود» پس از تجمع اعتراضی

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۵-IranSOS- در پی تجمع روزگذشته کارگران فولاد و چدن دورود، صبح امروز کارت دو نفر از کارگران پیمانی این شرکت به نشانه تهدید به اخراج برداشته شده است. منابع خبری ایلنا در این کارخانه گفته‌اند: در پی تجمع روز گذشتهٔ بیش از ۵۰ نفر از کارگران کارخانه فولاد و چدن دورود که در اعتراض به تعویق ۴ ماهه در پرداخت مطالبات کارگران انجام شد کارت ورود و خروج دو نفر از کارگران حاضر در تجمع توسط کارگزینی ضبط شد.

‎تاخیر دو ماه حقوق ۳۰۰ کارگر قوطی ایران با وجود حجم بالای تولید

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۵-IranSOS- در کارخانه قوطی ایران که یکی از شرکتهای معتبر در زمینه تولید انواع قوطی مواد غذایی فعالیت دارد، حدود ۳۰۰ کارگر کار می‌کنند که هر ماهه حقوق خود را با چند ماه تاخیر دریافت می‌کنند اما در دو ماه اخیر (آذر و دی) حقوقی دریافت نکرده‌اند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه قوطی ایران از تاخیر دو ماه حقوق حدود ۳۰۰ کارگر قراردادی این کارخانه با وجود حجم بالای تولید خبر می‌دهند.

‎تجمع صنفی کارگران معدن طزره با وعده فرماندار شاهرود خاتمه یافت

یکشنبه ۵ ‎بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۵-IranSOS- کارگران معدن ذغال سنگ طزره (در استان سمنان) که صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق ابتدا در محوطه کارخانه و سپس در مقابل فرمانداری شاهرود تجمع کرده بودند، می‌گویند فرماندار شاهرود با حضور در جمع معترضین به آنان وعده داده است مطالبات معوقه‌شان تا ده روز آینده پرداخت شود.