‎میلیونها نفر زیر خط شدید فقر هستند

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر شدید هستند. دستمزد زنان در بخش خصوصی بسیار پایین است و گاهی اوقات این دستمزد حتی کفاف هزینه تردد یک دختر جوان دارای مدرک کارشناسی را نمی‌دهد. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ بایزید مردوخی در همایش “زنان در مسیر توسعه اجتماعی”، افزود: در کشور ما برخی زنان کارتن‌خواب هستند و باید به آنان توجه کرد. ۱۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر شدید هستند بنابراین ما ناگزیر هستیم این گروه را در اولویت قرار دهیم.

‎اعدام دو نفر در زندان اراک

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- دو نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر، در ندامتگاه مرکزی اراک به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا٬ این دو متهم با هویت «میلاد – ز» و «علیرضا – الف» سحرگاه روز (یکشنبه) با صدور حکم شعبه ۲ دادگاه انقلاب اراک اعدام شده‌اند. روابط عمومی دادگستری استان مرکزی عنوان کرده است: این محکومان در پرونده قضایی خود هر کدام به طور جداگانه به جرم حمل و نگهداری دو کیلو و ۹۵۰ گرم هروئین و سوابق کیفری متعدد را داشتند.

‎هفته نامه ستاره صبح توقیف شد

‎سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- هفته نامه ستاره صبح که با دریافت مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات قرار بود در آینده نزدیک به روزنامه تبدیل شود، با اعلام جرم شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد. به گزارش هرانا، سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع مدیرمسئول هفته نامه توقیف شده ستاره صبح در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت: این هفته نامه به دلیل انتشار نامه علی مطهری خطاب به رییس قوه قضاییه از سوی شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شده است.


‎گذشت اولیای دم جوانی را از اعدام رهانید

‎سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- گذشت اولیای‌دم باعث شد جوانی که به اتهام قتل در زندان گرگان بسر می‌برد، از چوبه دار رهایی یابد. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ محمود امینی مدیرکل زندان‌های گلستان گفت: این پرونده سی و سومین مورد قصاص در زندان گرگان است که طی کمتر از دو سال با عفو و بخشش اولیای دم بسته شده است.

‎اعدام یک زندانی در زندان عادل‌آباد شیراز

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- طی روز دوشنبه یک زندانی با اتهام سرقت مسلحانه در محوطه زندان عادل‌آباد شیراز اعدام شد. به گزارش هرانا، طی روز دوشنبه ۶ بهمن ماه یک زندانی با اتهام سرقت مسلحانه در زندان عادل‌آباد شیراز از طریق چوبه دار اعدام شد. حکم این زندانی که «مرتضی قربانی» نام داشت در محوطه این زندان به مورد اجرا درآمد.

‎کارگران آبفای اهواز تجمع کردند

سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- جمعی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب اهواز صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود در مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب غرب اهواز تجمع کردند. نماینده کارگران معترض به ایلنا گفت: صبح امروز سه شنبه (۷ بهمن ماه) جمعی از کارگران پیمانی آبفای اهواز که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «پرتو داچک» کار می‌کند در اعتراض به تعویق ۴ ماه حقوق و پرداخت نشدن ۵ حق بیمه‌شان به سازمان تامین اجتماعی دست به تجمع زدند.

‎اعتصاب کارگران «سیمان تجارت مهریز» به دومین روز رسید

‎سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- کارگران کارخانه سیمان تجارت مهریز در اعتراض به آنچه توهین دو تن از مدیران این کارخانه به کارگران می‌خواندند، صبح امروز برای دومین روز متوالی دست از کار کشیدند و تولید را متوقف کردند. اخبار دریافتی ایلنا حکایت از این دارند که کارگران معترض، خواهان اخراج این دو مدیر به دلیل رفتار توهین آمیز با کارگران هستند.

‎هفت کارگر قدیمی «ساراول» اخراج شدند

سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- در یک هفته گذشته هفت نفر از کارگران قراردادی کارخانه «ساراول» واقع در جاده مخصوص کرج به دلیل اتمام قرارداد کار اخراج شده‌اند. کارگران کارخانه ساراول با اعلام این خبر به ایلنا گفته‌اند که همکاران اخراج شده آن‌ها در قسمت‌های مختلف، اداری و خط تولید این واحد سازنده دستگاه‌های تهویه مطبوع مشغول کار بوده‌اند.

‎۱۰۰ کارگر کارخانه «دربال» اخراج شدند

سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- دبیر خانه کارگر مازندران از اخراج ۱۰۰ کارگر شرکت «دربال» واقع در استان مازندران خبر داد. «نصرالله دریابیگی» در این باره به ایلنا گفت: شرکت دربال تا پایان ماه گذشته ۱۲۰ کارگر قرارداد موقت داشت اما کارفرما ۱۰۰ کارگر این واحد تولیدی را از ابتدای بهمن ماه و بعد از اتمام قرارداد کارشان اخراج کرده است. او میانگین سابقه کار کارگران اخراجی را ۷ تا ۱۷ سال ذکر کردو گفت: کارفرما دلیل قانع کننده‌ای برا ی اخراج کارگران ندارد واین کارگران اخراجی باید به محل کار خود بازگردند.

‎ماجرای خروج بی‌سر و صدای ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور در اواخر دولت قبل

سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۱-۲۷-IranSOS- جهش‌ها و نوسانات ارزی که در دو سال پایانی دولت قبل اتفاق افتاد، ابهاماتی را بر جای گذاشت که اکنون صحت ادعاهایی مبنی بر از دست رفتن میلیاردها دلار از کشور را آشکار می‌کند. به گزارش ایسنا، اتفاقاتی که در دولت گذشته در بازار آزاد رقم خورد و نوسان شدیدی که برای نرخ ارز ایجاد شد در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ به اوج خود رسید و در نهایت بعد از ثبات بازار، اسامی بزرگ و ارقام قابل توجهی را برجای گذاشت که هریک به اختلال و به رانتی هنگفت وصل می شدند.