‎محمدرضا رحیمی به پنج سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان محکوم شد

‎پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۱-۲۲-IranSOS- شهریور ماه سال جاری بود که غلامحسين محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران  خبر از صدور حکم معاون اول رییس جمهوری سابق ایران داد و گفت: «تا زمانی که يک حکم قطعی نشده نمی‌توانيم در مورد جزئيات آن صحبت کنيم اما حبس و جزای نقدی شامل حکم وی می‌شود.» به گزارش مهر٬ هرچند که این اظهارات به مذاق رحیمی خوش نیامد، اما همین خبر نصفه و نیمه تیتر یک بسیاری از رسانه ها شد. رحیمی نیز در واکنش به این خبر گفت: «من فقط محمدرضا رحیمی نیستم، من معاون اول این نظام هستم.بنده ۳۴ سال سابقه خدمت در جمهوری اسلامی ایران را دارم؛ بنابراین نباید این قدر ساده به موضوع نگاه کرد!»

‎افزایش تصاعدی تعداد زنان “کارتن‌خواب”

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۲-IranSOS- شهیندخت مولاوردی در حاشیه بازدید از سرای مهربانو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این بازدید در چارچوب برنامه‌های دولت به منظور جلب مشارکت‌های مردمی و نهادهای مدنی برای توانمندسازی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی انجام شده است و برای نخستین بار شاهد ساخت سرای مهربانو با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد هستیم.

تداوم آزار مدافعان سرشناس حقوق بشر نرگس محمدی، مهدیه گلرو و محمد سیف زاده

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۲-IranSOS- پاریس ـ ژنو، ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ ( ۱ بهمن ۱۳۹۳) ـ برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» (FIDH)  و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT)  است، تداوم آزار مدافعان سرشناس حقوق بشر نرگس محمدی، مهدیه گلرو و محمد سیف زاده را محکوم می کند. هفته گذشته، خانم نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، به دادسرای انقلاب مستقر در زندان اوین احضار شد و آخرین دفاع خود علیه اتهام های کیفری را انجام داد.

‎نامه ای به احمد شهید: اهل اهوازم؛ سرزمینی با نخلستان‌های افسانه‌ای، اما پر از فقر و گرسنگی

‎‎پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۲-IranSOS- به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، خالد حردانی زندانی سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، طی نامه ای از زندان رجایی شهر، جزئیات تازه ای از بازداشت و محاکمه خود را منتشر کرد. صحبت های ناگفته ای که به گفته وی، ماموران امنیتی در قبال عدم طرح آنها در دادگاه وعده آزادی اعضای خانواده اش را داده بودند.