‎تجمع اعتراضی کارگران «مس خاتون آباد» در سومین روز متوالی

جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران قراردادی شرکت‌های تابعه مس خاتون آباد برای سومین روز پیاپی در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کردند. به گفتهٔ منابع ایلنا در کرمان، این کارگران که امروز هم به همراه خانواده‌های‌شان در مقابل فرمانداری شهربابک تجمع کرده‌اند، می‌گویند برگزاری آزمون استخدامی شرکت مس ایران امنیت شغلی‌شان را با تهدید جدی مواجه می‌کند.

‎صغری نجف پور پس از ۲۶ سال از زندان آزاد شد

پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- زنی که در کودکی به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود بعد از ۲۶ سال از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه شرق، صغری نجف‌پور ۲۶سال پیش در پاییز ۱۳۶۷ در حالی که برخی روایت‌ها حاکی از سن کمتر از ۱۵سال برای وی بود اما طبق مستندات پرونده حدود ۱۶ سال داشت به اتهام قتل محکوم به قصاص (اعدام) و زندان شد. او به دلیل فقر خانواده به عنوان خدمتکار خانه‌ای در رشت مشغول کار شده بود که متهم شد فرزند ۷ساله صاحب خانه را که همبازی‌اش بود به قتل رسانده است. صغری نجف‌پور پس از محکومیت به اعدام دوبار تا پای چوبه دار رفت.

‎هیچ پناه جوئی از آلمان تا نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به یونان اخراج نمی شود

‎‎جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: به گزارش رسانه های آلمان وزیر کشور آلمان اطلاع داده است که تا نیمه ژانویه سال ۲۰۱۶ هیچ پناه جوئی از آلمان به یونان اخراج نخواهد شد. “توماس دِ مِزیر” وزیر کشور آلمان گفت اگرچه در زمینه رسیدگی به وضعیت پناه جویان در یونان تغییرات مثبتی دیده می شود، اما این وضعیت همچنان آنمقدار وخیم است که نمی توان پناه جوئی که خود را از یونان به آلمان رسانده است در چهارچوب قرارداد دوبلین۳ به یونان بازگرداند.