‎بازداشت دستکم ۳۰ نفر در یورش ماموران امنیتی به نصیر آباد سرباز

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۴-IranSOS- نیروهای امنیتی در ساعات اولیه بامداد امروز با یورش به روستای نصیر آباد سرباز بیش از ۳۰ نفر را بازداشت کردند. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ گزارشهایی از بازداشت چند ساعته مولوی دوست محمد رئیسی امام جمعه و حاجی گل خان یکی از معتمدان این روستا نیز وجود دارد که پس از مدتی آزاد شده‌اند. بر پایه این گزارش‌ها ماموران امنیتی در ساعات اولیه بامداد حوالی ۴ صبح به این روستا حمله کرده و بیش از ۳۰ نفر را بازداشت کرده‌اند.

‎دو مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران محاکمه شدند

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۴-IranSOS- دو مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران در دادگاه مطبوعات روز یکشنبه به اتهام نشر مطالب خلاف واقع محاکمه شدند. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ رسیدگی به اتهامات دو مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران و مدیر مسوول پایگاه «ماد» امروز در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی «سیامک مدیر خراسانی» و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات انجام شد.

‎آتنا دایمی با وجود اتمام مراحل بازجویی همچنان در سلول انفرادی

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۴-IranSOS- آتنا دائمی فعال مدنی و حقوق کودک پس از گذشت حدود سه ماه و باوجود پایان مراحل بازجویی همچنان در سلول انفرادی نگهداری می‌شود. به گزارش هرانا، آتنا دایمی که صبح روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه در منزل خود بازداشت و سپس به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف سپاه در زندان اوین منتقل شد، باوجود پایان مراحل بازجویی همچنان در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

‎یک شهروند سلماسی در زندان ارومیه اعدام شد

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۵-IranSOS- حسین وطن‌زاد روز چهارشنبه هفته گذشته در زندان مرکزی ارومیه (دریا) با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شد. به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ١٠ دی ماه، حسین وطن‌زاد فرزند صالح اهل روستای آب گرم از توابع شهرستان سلماس در زندان اورمیه اعدام شد.

‎اعدام سه نفر در ملاء عام در طرقبه

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۵-IranSOS- سه نفر به اتهام تجاوز به عنف صبح امروز در شهرستان طرقبه و در ملأعام اعدام شدند. به گزارش هرانا به نقل از فارس، ‌سه نفر صبح امروز به اتهام تجاوز به عنف با حکم دادگاه و با حضور مسئولان قضایی شهرستان طرقبه شاندیز در ملأعام اعدام شدند.