گردهمایی در پاریس ـ یکشنبه ساعت ۱۵، میدان جمهوری (Place de la République)

‎جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۹-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر (FIDH)، از طریق سازمان عضو خود، جامعه حقوق بشر فرانسه (LDH)، تمام شهروندان را فرا می خواند در سراسر فرانسه روز یکشنبه ۱۱ ژانویه ۲۰۱۵ در ساعت ۱۵ خانه هایشان را به یاد قربانیان کشتار «شارلی ابدو» ترک کنند.

‎تحصن معدنکاران سنگرود در عمق زمین با دخالت ماموران انتظامی خاتمه یافت

جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۹-IranSOS- اعتراض صنفی روز گذشته ۱۰۰ نفر از کارگران معدن سنگرود (البرز غربی) در ساعت ۳ بامداد روز جاری (۱۸ دی ماه) با دخالت ماموران امنیتی و انتظامی موقتا خاتمه یافت و کارگران بعد از سپری کردن یک روز در عمق زمین راهی خانه های شان شدند. کارگران صبح دیروز در اعتراض به آنچه «محقق نشدن وعده های مسئولان برای رسیدگی به شرایط کارگران پس از تعطیلی معدن» چنین اقدام صنفی نامتعارفی را پیش گرفته اند.

دو الجزایری متهم به ارتکاب شکنجه در «سال های سربی»، در فرانسه محاکمه می شوند

جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۰۹-IranSOS- قاضی تحقیق دادگاه نیم Nîmes  (دادگاه عالی) در روز ۲۶ دسامبر ۲۰۱۴ حکم قطعی برای آغاز محاکمه دو الجزایری متهم به ارتکاب شکنجه ـ حسين محمد و عبدالقادر محمد ـ که در فرانسه زندگی می کنند، صادر کرد. دو نامبرده متهم هستند که در دهه ۱۹۹۰ در منطقه غليزان الجزایر مرتکب جنایت شکنجه و ناپدیدکردن قهری به بهانه مبارزه با تروریسم شده اند. این محاکمه در دادگاه کیفری گارد برگزار خواهد شد. سازمان های ما [۱] که در سال ۲۰۰۳ شکایتی علیه برادرانِ محمد طرح کردند و هفت قربانی الجزایری به عنوان شاکیان خصوصی را همراهی می کنند، از این تصمیم بسیار راضی هستند.