دادگاه بین المللی جزایی تحقیقات مقدماتی را در باره وضعیت در فلسطین آغاز کرد

شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۷-IranSOS- سازمان های ما [۱] از آغاز تحقیقات مقدماتی دادستان دادگاه بین المللی جزایی در باره وضعیت در فلسطین استقبال می کنند. این امر نویدی برای قربانیان و صلحی پایدار در منطقه است. دادستانی تمام موارد مربوط را مورد بررسی قرار خواهد داد تا در باره وجود زمینه ای منطقی برای ادامه تحقیقات به تصمیمی آگاهانه دست یابد. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «امروز ما با تداوم معافیت از مجازات در مورد جرایم بین المللی ارتکابی در درگیری اسراییل ـ فلسطین روبرو هستیم. این گام به جلو که دادستان دادگاه بین المللی جزایی برداشته ارسال نشانه مثبتی برای قربانیان است که جامعه بین المللی صدایشان را نشنیده است.»

‎توقف عملیات ۱۴پروژه کاوش باستان‌شناسی به دلیل عدم تامین اعتبار

یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۸-IranSOS- رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه ادامه انجام کاوش در ۲۰ الی ۳۰ محوطه تاریخی کشور در در اولویت انجام کاوش در سال آینده قرار دارد، گفت: برای سال جاری ۱۵ پروژه کاوش را در نظر گرفته بودیم که به دلیل عدم تامین اعتبار این پروژه‌ها فقط توانستیم، کاوش شهرسوخته را از میان این ۱۵ پروژه انجام دهیم.

‎تجمع اعتراضی ۱۵۰ کارگر ذوب مس خاتون آباد در شهر بابک

یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۸-IranSOS- حدود ۱۵۰ کارگر مجتمع «ذوب مس خاتون آباد» در شهر بابک کرمان صبح امروز (یکشنبه ۲۸ دی) در اعتراض به برگزاری آزمون استخدامی در این مجتمع صنعتی مقابل فرمانداری تجمع کردند. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران معترض که در پروژه‌های پالایشگاه، اکسیژن، اسید، انبار کنسانتره و کانی مس مشغول به کارند به تصمیم اخیر مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران [پیمان دهنده] مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی در مجتمع صنعتی ذوب مس خاتون آباد [پیمانکار] معترض‌اند.

‎کمپین ملی جمع آوری امضا برای احقاق حقوق شهروندی و مدنی ایرانیان بهایی

یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۱۸-IranSOS- به عنوان ایرانیانی از همهء دیدگاه های فکری، اجتماعی، سیاسی، یا دینی بر آنیم که هموطنان بهایی ما باید از حقوق مدنی و شهروندی مساوی با هر ایرانی دیگر برخوردار باشند. ما قتل، آزار، پیگرد و حق کشی در حق هموطنان بهایی، نابرابری قضایی و محرومیت آن ها از تحصیل، گردهمایی و اجرای آیین های خود را مانعی اساسی برای دستیابی کل ملت ایران به دموکراسی و عدالت اجتماعی می دانیم.