‎دستگیری های گسترده فعالین حقوق زنان و روزنامه نگاران طی هفته گذشته

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۱-IranSOS- طی یک هفته گذشته اطلاعات سپاه پاسداران طی بازداشت‌هایی زنجیره‌ای اقدام به دستگیری شش نفر از روزنامه نگاران، فعالین دانشجویی و فعالین حقوق زنان نموده است. این نهاد اطلاعاتی همچنین با تماس‌های تلفنی با سایر فعالین زنان اقدام به ارعاب و احضار آنان نموده، لذا احتمال می‌رود دامنه بازداشت‌های اخیر به مرور ابعاد گسترده تری خواهد یافت.

‎اعدام ۱۰ زندانی در زندان تایباد

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۱-IranSOS- ده زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان تایباد از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، یک‌شنبه شب (۲۱ دی ماه) هفته جاری ۱۰ زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان تایباد از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎اعدام سه نفر در ملاء عام در بناب

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۱-IranSOS- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب خبر از اعدام سه زندانی در این شهر داد. به گزارش هرانا به نقل از مهر، سعید قاسمی وند صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم اجرای حکم اعدام این سه زندانی اظهار داشت: «این افراد ظهر ششم مهر امسال دختربچه ۱۲ ساله‌ای بنام سیده زهرا بدیهی را زمان بازگشت از مدرسه، پس از پیاده شدن ازسرویس مدرسه ربوده و سپس برای آزادی وی درخواست یک و نیم میلیون یورو برابر شش میلیارد تومان کرده بودند اما دو روز بعد از گروگانگیری از ترس دستگیری گروگان خود را به قتل رسانده و جسد وی را در حیاط خانه یکی از مته‌مان مدفون کردند.»

‎قتل‌عام ادامه دارد!

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۱-IranSOS- کم می‌شوند، نه یکی یکی، نه ۱۰ تا ۱۰ تا، در دسته‌های صدتایی و بلکه هزارتایی. این پرنده‌ها در اینجا محکومند به مرگ. نوع و نژادشان هم فرقی نمی‌کند. اتفاقاً هرچه کمیاب‌تر، گران‌بهاتر. چه اهمیتی دارد که قرار است چه بر سر برخی گونه‌های کمیاب بیاید؟! برای آنها که «پول» همه‌چیز است، سخن گفتن از ضرورت حمایت از پرندگان در حال انقراض، طنز مسخره‌ای است.