‎اعتصاب همزمان معلمان در چندین شهر و استان

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۳-IranSOS- هزاران معلم در چندین شهر کشور طی دو روز گذشته در اعتراض به وضع معیشتی خود از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند. به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ شماری از معلمان شهرهای اسلامشهر، رباط کریم، شهر قدس، کرج، شهریار، شیراز، شاهرود، سقز، بانه و مریوان در دو روز گذشته (سه شنبه ۳۰ دی و چهارشنبه ۱ بهمن) از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.

‎انتقال زینب جلالیان به زندان خوی

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۳-IranSOS- زینب جلالیان از حدود دوماه قبل به زندان مرکزی خوی منتقل شده و هم چنان از بیماریهای چشمی رنج می‌برد. به گزارش هرانا، زینب جلالیان از حدود ۲ ماه پیش از بند زنان زندان کرمانشاه به زندان مرکزی خوی منتقل شده است. زندان خوی فاقد بند سیاسی است. زینب جلالیان با آنکه از بیماری ناخونک (بیماری چشمی) رنج می‌برد شرایط عمومی مناسبی دارد و مرتبا با وکلای خود (دکتر محمد شریف و امیرسالار داودی) در تماس است.

‎بخشش یک اعدامی چند ثانیه بعد از اجرای حکم

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۲-IranSOS- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه گفت: «قاتل ۴۳ ساله ساوجی روز پنج شنبه در پای چوبه دار بخشیده شد.» به گزارش هرانا، «حجت الله درودگر» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: «این قاتل در شرایطی که اجرای حکم قصاص برایش آغاز شده بود و طناب دار بر گردن معلق در میان آسمان و زمین بود با بخشش خانواده مقتول مهلت مجدد حیات یافت.»

‎محرومیت از ملاقات یک زندانی بهایی بدلیل مکاتبه با مسئولین

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۳-IranSOS- بهفر خانجانی، زندانی بهایی زندان مرکزی سمنان پس از ارسال نامه‌ای به دکتر جهانگیری، رئیس سازمان زندانهای کل کشور از مجاری قانونی به دستور سازمان زندانهای استان سمنان ممنوع الملاقات شد. به گزارش هرانا، بعد از موافقت رئیس زندان و قاضی ناظر برای اعطای مرخصی پایان دوره که منجر به آزادی این زندانی عقیدتی پس از حدود ۴ سال از زندان می‌شد، آقای آسیابی دادستان سمنان و همچنین آقای عرب مدیر کل زندانهای سمنان از صدور دستورالعملی خبر داده‌اند که بر اساس آن این زندانی از مرخصی پایان دوره محروم می‌شود.