‎بیانیه پشتیبانی از «کارزار لغو گام به گام اعدام» با ۲۳۷ امضای جدید

جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۲ – لغو اعدام – چند توضیح : – در زمان کمی که از انتشار فراخوان «کارزار لغو گام به گام اعدام» می گذرد، ده ها نفر در ایران اعدام شدند. به ویژه خبر اعدام چهار فعال ایرانی عرب تبار، دوباره همه را در حیرت و تاثر فرو برد. این واقعیت‌های تلخ نشان می‌دهد که تا رسیدن به هدف، یعنی «لغو مجازات اعدام در ایران» باید راه درازی را پیمود. در بسیاری از کشورهای جهان هم لغو اعدام به سادگی میسر نشده است و حاصل سال‌ها مبارزه فعالان اجتماعی و سیاسی برای تبدیل کردن آن به یک خواست گسترده مردمی بوده است.

‎اظهارات جدید علم‌الهدی درباره موسوی و کروبی

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در گفتگو با آدینه تهران با بیان اینکه محارب کسانی هستند که در صدد مقابله با نظام اسلامی از طریق حمله مسلحانه هستند و باغی به کسی می‌گویند که حقی که برای خودش نیست را مطالبه می‌کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطاب به این آقایان فرمودند که اگر در مسئله انتخابات ایرادی دارید از طریق قانون اقدام کنید. اینکه این افراد از طریق قانونی اقدام نکردند و اردوکشی خیابانی کردند، تجاوز از حد و تجاوز از حق است و مصداق باغی بودن است.

‎توضیحات ابتکار درباره حکم اعدام محیط‌بان دنا

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ – به گزارش ایسنا به نقل از عصر ایران، معصومه ابتکار نوشته است: «دوستان سلام. از ابراز نگرانی شما در خصوص محیط‌بانان تشکر می‌کنم و چند نکته: خبر انتشاریافته کامل نیست. انتشار کامل اخبار مربوط به مشکلات حقوقی و قضایی می‌تواند به ضرر محیط‌بان باشد. سازمان با تمام توان در سطوح مختلف وارد موضوع شده و اینجانب هم رایزنی و پیگیری‌هایی در سطح عالی داشته‌ام.

ادای احترام به نلسون ماندلا: درگذشت مردِ صلح

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و ۱۷۸ سازمان عضو آن در سراسر جهان، از جمله وکلای دادگستری حامی حقوق بشر (Lawyers for Human Rights) در آفریقای جنوبی با ادای احترام به یاد نلسون ماندلا به همسر و فرزندان و تمامی ملت آفریقای جنوبی صمیمانه تسلیت می گویند. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «نلسون ماندلا تجسم مبارزه به حق و جهان شمول علیه ستم، تبعیض، نژادپرستی، استعمار، فقر و منازعه بود. او همواره الهام بخش فوق العاده ای برای تمام مدافعان اصول دمکراتیک و جهان شمول بودن حقوق بشر خواهد بود.»

‎دو گفتگو با عبدالکریم لاهیجی، حقوقدان و رئیس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر

بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه و  بی بی سی امروز ۵ دسامبر در پی اظهارات خانم رایس  مشاور امنیت ملی امریکا در باره نقض حقوق بشر در ایران و آیت الله صادق  لاریجانی در باره پذیرش حقوق بشر اسلامی و قطعنامه هایی که نقض حقوق بشر در ایران را محکوم می کنند، با آقای لاهیجی گفتگو کرده اند. آقای لاهیجی در این گفتگو ها علاوه بر بحث در باره تعهدات بین المللی کشور ایران، بی اطلاعی کامل آقای صادق لاریجانی از موازین حقوقی و بین المللی، در باره اعدام چهار جوان عرب در خوزستان که حتا در تناقض با قوانین جمهوری اسلامی انجام شده است نیز توضیحاتی را ارایه کرده است