‎چه کسانی نیروگاه تبریز را ۱۵۰ میلیارد زیر ‎قیمت فروختند؟ +اسناد

‎۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ – تابناک – در برسی اسناد هشتاد هزار برگی تأمین اجتماعی، نقاط جالب توجه بسیاری به چشم می‌خورد و یکی از این مضامین جالب که در بررسی برخی ‌قرارداد‌ها با آن برخورد شده، نحوه درآمد‌زایی این سازمان از خرید‌و‌فروش شرکت‌های دولتی است که بنا بر اسناد موجود، سود میلیاردی عاید این سازمان کرده است. بنا بر این سند که آن را در زیر‌ می‌‌بینید، در معامله‌ای که بنا بر اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی‌سازی دولتی انجام شده، سازمان تأمین اجتماعی ۵۳/۳۴ درصد از سهام نیروگاه تبریز را از دولت خریداری کرده ‌و تنها بعد از ۲۵ روز کل سهام خریداری شده را به بابک زنجانی واگذار کرده ‌و سودی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از وی دریافت داشته است.

‎حقوق ۵ ماه اخیر کارگران «آفتاب ارومیه» پرداخت نشده است

‎۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – نماینده کارگران کارخانه «آفتاب ارومیه» از تعویق ۵ ماه حقوق بیش از ۵۴ کارگر شاغل در این واحد، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود، خبر داد. این کارگر که نخواست نامش فاش شود به ایلنا گفت: تحت مسئولیت صنایع غذایی اسپوتا دو واحد مجزا بنام‌های «اروم اسپوتا» و «آفتاب ارومیه» فعالیت دارند که هر کدام به ترتیب در زمینه تولید کنستانتره میوه و تولید انواع آب میوه و محصولات لبنی فعالیت دارند.

‎ آمار وحشتناک وزیر کشور از مصرف مواد مخدر

‎۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا: ‎گردش مالی تولید و انتقال مواد مخدر در دنیا بیش از هزار میلیارد دلار است که از این میان سه میلیارد دلارسهم ایران است /۵ میلیون نفر مستقیم در گیرمصرف مواد مخدر هستند/درسالهای اخیر میزان گرایش خانم‌ها به مواد مخدر بسیار افزایش پیدا کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در خانه سینما حضور پیدا کرد تا با سینماگران درباره مواد مخدر و نقش اهالی سینما در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر صحبت کند اما آماری که وی از میزان مصرف مواد مخدر و تأثیرات آن بر جامعه به سینماگران ارائه داد باعث تعجب اهالی سینما شد. 
به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز بعد از نمایش فیلمی پیرامون تأثیرات فاجعه بار مصرف مواد مخدر بر خانواده‌ها، به روی سن سالن سیف الله داد خانه سینما آمد و خطاب به سینماگران گفت: ما دست استمداد به طرف سینماگران دراز می‌کنیم تا ما را در کار خیر و عمل صالح یاری کند.

‎قرآن در شبکه فاضلاب‌های طائف عربستان!

سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ – پلیس عربستان توانست صدها جلد قرآن کریم را از فاضلاب‌های طائف خارج کند. به گزارش ایسنا،‌ شفقنا بر اساس گزارش الاوسط نیوز نوشت: رسانه‌های گروهی سعودی و پایگاه‌های ارتباط جمعی نوشتند که دانش آموزی به نام «عبدالعزیز بن حسین الاهدل»، که در مقطع متوسطه تحصیل می‌کند، در مسیر بازگشت از مدرسه متوجه وجود نسخه‌های زیادی از قرآن کریم شد که در فاضلاب مسجد انداخته شده‌اند و این نشان می‌داد که مسؤولین مسجد آنها را در فاضلاب انداخته‌اند.

‎تکلیف روزنامه‌نگاران با مرتضوی چیست؟

سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – سیدعبدالجواد موسوی طی یادداشتی در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین، به یادآوری سال‌هایی پرداخته که قاضی مرتضوی رأی به محکومیت روزنامه‌نگاران می‌داد. به گزارش ایسنا، موسوی نوشت: «حالا دیگر هیچ‌کس از مرتضوی دفاع نمی‌کند. حتی آنان که او را زمانی شجاع‌ترین و انقلابی‌ترین قاضی تاریخ ایران معرفی می‌کردند این روزها مهر سکوت بر لب زده‌اند و ترجیح می‌دهند خود را به فراموشی بزنند.

‎بابک زنجانی مهره سوخته کیست؟

سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – روایت ظهور و بروز بابک زنجانی را باید از ‌آنهایی شنید که هم سابقه کار در بخش خصوصی دارند و هم با حوزه‌های نفتی آشنا هستند. به گزارش ایسنا، «حمیدرضا حسینی» عضو هیات‌رییسه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در گفت‌وگو با «شرق» از مراحل غیرمعمولی می‌گوید که فردی چون «بابک زنجانی» را به شخص مورد وثوق وزارت نفت تبدیل کرد، همان فرآیندی که حالا وزارت نفت و مجموعه‌اش را به بخش خصوصی بی‌اعتماد کرده، بی‌اعتمادی که به دنبال بدحسابی‌های بابک زنجانی به وزارت نفت اتفاق افتاده و برای بخش خصوصی نفت ایران تولید مشکل کرده. اما آنطور که حسینی روایت می‌کند، گویا بابک زنجانی از سوی یک لابی قدرتمند حمایت می‌شده که این جریان پیش‌تر در بازار ارز با بانک مرکزی همکاری داشته و در زمان تحریم عراق در خرید و فروش نفت عراق از مسیر ایران فعال بوده و زنجانی را حمایت می‌کرده.

‎کشتار وحشیانه یک پلنگ ماده + تصاویر

سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – پس از کشته شدن سه قلاده پلنگ ایرانی در استهبان، خرم‌آباد و بافق در کمتر از ۱۵ روز، در کمال ناباوری از شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی خبر می‌رسد که یک قلاده پلنگ ماده توسط افراد محلی به طرز وحشیانه‌ای کشته شده است. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران، این ماده پلنگ نخست توسط سگ‌های گله تعقیب و گرفتار شده، سپس با رسیدن چهار نفر از چوپانان با ضربات متعدد چوپ و سنگ کشته شده است.

مدعی العموم اعلام جرم کند

سه شنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ – تبریزنیوز : برف سفید ، چند روزی است روی برخی ها را در تبریز سیاه کرده است . تبریزی ها در این روزها با سر خوردن بر روی برف و یخ پیاده روها و کوچه ها یا حرکت درجای دست و پا ، برای گرم شدن در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی ، گویی چون رقص آذری می رقصند. هنرنمایی تبریزی ها در مجالس جشن و سرور ، پاسداشت آیین های باستانی و شکرگزاری بر نعمات الهی و طبیعی زبان زد همگان است . اما این مردمان دوست ندارند بی ساز و تار برقصند و پای بلغزانند و بر زمین افتند.