‎کارکنان وبسایت روزنامه تابناک اعتصاب کردند

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – کارکنان وبسایت روزنامه تابناک اعتصاب کردند. به گزارش ایلنا، کاربرانی که از روز گذشته به وبسایت روزنامه تابناک به نشانی tabnakdaily.ir مراجعه می‌کنند با پیامی مواجه می‌شوند

‎زمان تصویب منشور حقوق شهروندی را به تعویق بیندازید

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – جمعی از فعالان زن و کنشگران جامعه مدنی با نگارش نامه‌ای از حسن روحانی، تعویق زمان تصویب منشور حقوق شهروندی را خواستار شدند.  به گزارش ایلنا، در این نامه که به امضای بیش از سیصد تن از فعالان اجتماعی رسیده، از رئیس جمهور خواسته شده تا تصویب منشور حقوق شهروندی را به تعویق بیاندازد تا امکان و فرصت ایجاد یک گفتگوی ملی در عرصه عمومی برای همه گروه‌های اجتماعی در مورد منشور حقوق شهروندی فراهم شود.

‎با امضای طوماری؛ ‎۶۰۰ کارگر در ساوه خواستار مجازات متخلفان تأمین اجتماعی شدند

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – جمعی از کارگران شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی شهرستان ساوه و زرندیه واقع در استان مرکزی با امضا طوماری خواستار پیگیری قانونی تخلفات مطرح شده در گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی شدند. به گزارش ایلنا،  در این نامه که به امضای بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته شهرستان ساوه و زرندیه رسیده، آمده است: اینجانبان ضمن قدر دانی از تلاش اعضای کمسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی که تمام توان خود را در راه حراست و پاسداری از اموال سازمان تامین اجتماعی بکار گرفته‌اند، از محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب و نمایندگان  مجلس شورای اسلامی، دولت محترم تدبیر و امید و دستگاه قضایی در زمینه برخورد با متخلفان استمداد می‌طلبیم.

‎زیبا‌کلام: نیمی از کارخانجات ما تعطیلند

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – شیراز – ایلنا: صادق زیبا کلام در منظره‌ای با محمد حسن غدیری ابیانه گفت: روحانی بدرستی تشخیص داد که بزرگ‌ترین عامل و مشکل برای اقتصاد و بهبود وضع اجتماعی و سیاسی وبیرون آوردن کشور از مشكلات ۸ سال گذشته  لاینحل ماندن مسئله هسته‌ای است که در صورت حل نشدن آن هیچ پیشرفتی در عرصه‌های مختلف به‌دست نخواهد آمد.

‎ناتوانی بازنشستگان سمنان در وصول طلب ۳۵۰ میلیونی از بیمه دی

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان سمنان از پرداخت نشدن ۳۵۰ میلیون تومان از هزینه‌های درمانی بیش از ۳۵ هزار بازنشسته سمنانی از سوی شرکت بیمه دی خبر داد. «حبیب الله محقق» با اشاره به اینکه قرار داد بیمه تکمیلی دی با کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در ابتدای آبان ماه به اتمام رسیده است به ایلنا گفت: با وجود آنکه کانون بعد از یک ماه تاخیر پس از اتمام قرار داد بیمه دی، قرار داد دیگری با یک شرکت بیمه‌ای دیگر بنام «آتیه سازان حافظ» منعقد کرده است، اما هنوز مطالبات کارگران بازنشسته از سوی بیمه دی پرداخت نشده است.

‎ذوب آهن اسد آباد برای دومین بار تعطیل شد/ بیکاری بیش از ۲۵۰ کارگر

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – دبیر خانه کارگر همدان از تعطیلی کارخانه ذوب آهن اسد آباد و بیکاری بیش از ۲۵۰ کارگر این کارخانه به سبب کمبود منابع مالی در تهیه مواد اولیه تولید خبر داد. «چنگیز اصلانی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: این کارخانه که در سال ۹۰ با عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید شمش چدن در غرب کشور به بهره برداری رسیده بود، به سبب افزایش مشکلات مالی در تهیه مواد اولیه تولید برای دومین بار در دو سال گذشته تعطیل اعلام شد.

‎اقدامات کارفرمای پتروشیمی فجر به قصد کنترل کارگران

‎۲۴ آذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – یکی از نمایندگان کارگران پتروشیمی فجر از ایجاد جو پلیسی و اعمال فشار به قصد کنترل کارگران پیمانی واحد نگه داری و تعمیرات این شرکت پتروشیمی خبر داد. این نماینده کارگری که نخواست نامش فاش شود، در این باره به ایلنا گفت: مدیر کارگاه پتروشیمی فجر که از سوی شرکت پیمانکاری رامپکو تعیین می‌شود با ایجاد جو پلیسی در کارگاه، کارگران را بازخواست یا تنبیه می‌کند.

‎محقق نشدن مطالبات صنفی کارگران پلی‌اکریل با وجود توقف اعتراضات

‎۲۴ اذرماه ۱۳۹۲ – ایلنا – بیش از ۶۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان با امضای نامه‌ای خطاب به «مهدی سلیمانی» فرماندار شهرستان مبارکه نسبت به اقدامات مشکوک مدیران این کارخانه در راستای اجرای سیاست کوچک سازی هشدار دادند. به گزارش ایلنا، در ابتدای این نامه ضمن تشکر از پیگیری‌های فرماندار شهرستان مبارکه آمده است پس از آزادی ۴ همکار بازداشت شده و قول مساعد مسئولان، کارگران پلی اکریل اصفهان به منظور ایجاد فرصت برای تحقق مصوبات شورای تأمین چند روز گذشته را در سکوت و آرامش گذراندند و با ایجاد فضای منطقی و آرام فرصت مناسبی را جهت پیگیری و تحقق خواسته‌‌های شان از سوی مسئولان فراهم کردند.

‎اعتراض کارگران معدن چادرملو به کجا رسید؟

‎۲۴ آذزماه ۱۳۹۲ – ایلنا – استاندار یزد در تازه‌ترین اظهارات پیرامون اعتراض صنفی کارگران معدن چادرملو به دستمزدهای ناعادلانه و اخراج دبیر نهاد کارگری این معدن می‌گوید آنچه که قوانین و مقررات حکم می‌کند را به کار می‌گیریم تا از حقوق کارگران دفاع کنیم. به گزارش ایلنا، «محمد میرمحمدی» صبح امروز در نخستین نشست خبری‌اش با رسانه‌ها در خصوص اعتصاب کارگران چادرملو گفت: اداره کار وظیفه حمایت از حقوق کارگران را بر عهده دارد و این مسئله در دست پیگیری است.

‎پرداخت‌های میلیونی به متهمان جنایت کهریزک؟

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ – روزنامه شرق مدعی شد: «لا به‌ لای اسناد پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، اسامی «حاج‌حسن زارع‌دهنوی» معروف به «قاضی حداد» و «علی‌اکبر حیدری‌فر» نیز به چشم می‌خورد. هر دو این افراد، در سازمان تامین‌ اجتماعی معاونان مرتضوی بوده‌اند و در پرونده «کهریزک» متهم.» به گزارش ایسنا، شرق گزارش داد: ماجرای تحقیق‌ و تفحص از سازمان تامین‌ اجتماعی و شرکت‌های زیرمجموعه آن در مجلس هشتم آغاز شده بود اما پس از ماه‌ها پیگیری و بررسی از سوی کمیته‌ای ویژه به نتیجه نرسید و در نهایت، گزارش تخلف تامین‌ اجتماعی در صحن علنی مجلس ارائه نشد، آن هم به دلیل مخالفت چند نفر از نمایندگان؛ مخالفتی که هنوز هم چرایی آن برای خیلی‌ها مشخص نیست.