‎گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آذر ۱۳۹۲

بهبود وضعیت حقوق بشر، تنها راه در ایران است
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲‬ – ‫۲۳ دسامبر ۲۰۱۳‬ – کانون مدافعان حقوق بشر که ریاست آن‌ بر عهده شیرین عبادی است درادامه گزارش های ماهانه خود به برسی‌ وضعیت حقوق بشر در ایران در آذر‌ ماه ۱۳۹۲ پرداخت. در گزارش “کانون مدافعان حقوق بشر” قید شده است، با وجودی که رهبر جمهوری اسلامی ایران و برخی‌ از اعضای کابینه دولت آقای روحانی از فیس بوک و سایر شبکه‌های مجازی استفاده می‌‌کنند اما به سایر شهروندان چنین اجازه ای‌ داده نمی شود و فیس بوک و وی چت در ایران فیلتر شده است.

‎وضعیت بحرانی شش زندانی قزلحصار و انتقال به بهداری

‎۱ دی ماه ۱۳۹۲ ‫-‬ IranSOS – در پی وخامت حال سه تن از زندانیان عقیدتی محبوس در زندان قزلحصار مسئولین زندان با انتقال ایشان به بهداری موافقت کردند. بنا به گزارش هرانا، حامد احمدی و کمال ملایی در اثر وخامت حال جسمی و جمشید دهقانی با حالت بیهوشی به بهداری زندان منتقل  شدند.

‎لاریجانی مجوز دیدار اروپایی‌ها با ستوده و پناهی را صادر کرد

‎۱ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – کاظم جلالی: پس از اینکه تلفن قطع شد، من گفتم حالا اگر این‌ها بخواهند ملاقات کنند و جایزه ساخاروف را به این‌ها بدهند، چه می‌شود؟ مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه گفت:امکان ندارد چنین اتفاقی بیفتد، چراکه جایزه ساخاروف با حضور رئیس پارلمان اروپا اهدا می‌شود؛ بنابراین، ما به عنوان وزارت امور خارجه به شما می‌گوییم که این‌ها به هیچ وجه جایزه ساخاروف را نمی‌دهند. من این شبهه را مطرح کردم که این‌ها که آزادند در سفارتخانه‌ خارجی ملاقات کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟ در آنجا آقای بروجردی این پیشنهاد را داد که وزارت اطلاعات تمهیداتی بیندیشد که چنین نشد.

‎شوخی با ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورو، هفته‌ای دو بار!

‎۲ دی ماه ۱۳۹۲ – ‫IranSOS  ‫- ‬ روز گذشته مجددا خبری از واریز بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت منتشر شده است، که با در نظر گرفتن موارد وارریز بدهی در دفعات قبل، این برای سومین بار است که بابک زنجانی بدهی خود به وزارت نفت را پرداخت میکند. اما موضوع در اینجا است که هیچ کدام از این پرداخت ها مورد تایید قرار نگرفته است.

‎بیکاری ۱۵۰ کارگر «کاشی سمند» پس از ۸ ماه بی‌حقوقی

‎۱ دی ماه ۱۳۹۲ ‫-‬ IranSOS ‫-‬ یک فعال کارگری در سمنان از بیکاری ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه کاشی سمند خبر داد و گفت: بیش از ۸ ماه است که پرداخت حقوق و بیمه این تعداد کارگر به تعویق افتاده است. «حبیب الله محقق» دبیر خانه کارگر سمنان در تشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: این ۱۵۰ کارگر اخراجی در بخش‌های سورت، فنی، تهیه لعاب، پرس، خط لعاب، بارگیری، تولید، کوره، کنترل کیفیت و بسته بندی کارخانه کاشی سمند کار می‌کردند.

‎پرونده اخراج نماینده کارگران «چادرملو» سه شنبه رسیدگی می‌شود

‎۱ دی ماه ۱۳۹۲ ‫-‬ IranSOS ‫-‬ جلسه رسیدگی به شکایت نماینده اخراجی کارگران شرکت پیمانکاری آسفالت طوس (پیمانکار نیروی کار معدن چادرملو) روز سه شنبه (۳ دی‌ماه) در هیأت تشخیص اداره کار شهرستان اردکان بررسی‌خواهد شد.