‎۲۲۶روستا در الیگودرز، آب آشامیدنی سالم ندارند

یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۲ ‫-‬ ایلنا : ازمجموع ۳۶۲ روستا در الیگودرز، ۲۲۶ روستا با جمعیت زیر ۲۰ خانوار  و در برخی موارد نیز روستاهایی با میانگین جمعیت هشت خانوار از نعمت آب آشامیدنی محروم هستند. 

وی با اشاره به اینکه مجموع جمعیت این روستاها یک هزار و ۷۰۰ نفربرآورد می شود، گفت:  برای اتمام  احداث ۶۲ مجتمع آبرسانی در۶۷۳ روستا،۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

‎کارگران هفت‌تپه برای دومین روز متوالی تجمع کردند

یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۲ ‫-‬ IranSOS – علت این اقدام اعتراضی پرداخت نشدن حقوق ماه‌های مهر، آبان، پاداش سالیانه و عدم بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل بوده‌ است، تا این لحظه هیچ پاسخ رسمی به کارگران داده نشده است./ شورای اسلامی کار این واحد تولیدی از پرداخت مطالبات کارگران تا هفته آینده خبر داد.

‎تجمع اعتراضی ۶۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان/ تصویر

یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۲- IranSOS ‫-‬  ‎۶۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان صبح امروز در دومین روز از دور سوم اعتراضاتشان، در واکنش به سیاست کوچک سازی کارخانه و تصمیم کارفرما مبنی بر جداسازی شرکت‌های زیر مجموعه، بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع کردند.

‎دکتر اسدالله اسدی به انفرادی ۲۴۰ منتقل شد

 ‎۰۱ دی ماه ۱۳۹۲ – هرانا – دکتر اسدالله اسعدی در پی ممانعت مسئولین از آزادی و اعتراض متقابل وی نسبت به این موضوع به انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس پرینت اعلام وضعیت زندانی نامبرده مشمول تخفیف حکم قرار گرفته و می‌بایست در ۲۱ آذرماه از زندان آزاد می‌شد اما ریاست بند ۳۵۰ پس از ۱۰ روز به وی اعلام داشت که تخفیفی در کار نیست و این امر موجب اعتراض وی شد و نهایتا در پی این اعتراض روانه بند ۲۴۰ زندان اوین شد.

‎اعتصاب مجدد کارگران پلی اکریل آغاز شد‎

شنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۲ – هرانا – ۵۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان صبح امروز در اولین روز از دور سوم اعتراضات شان، در واکنش به سیاست کوچک سازی کارخانه و تصمیم کارفرما مبنی بر جداسازی شرکت‌های زیر مجموعه، بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع کردند.

‎تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه

شنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۲- هرانا – جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق و پاداش سالیانه صبح امروز در محوطه کارخانه تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)،رضا رخشان از فعالان کارگری نیشکر هفت تپه با اعلام این مطلب گفت: تجمع کنندگان که در بخش های کشاورزی و صنعتی کارخانه کار می کنند خواهان پاسخگویی مسئولان هستند.

کنفرانس اعدام “حق حیات و کیفر مرگ”

انجمن پژوهشگران ایران بدنبال روند گسترش اعدام ها در چند ماهه اخیر که آخرین مرحله از خشونت گرائی، تهدید، زندان و شکنجه و تجاوز است، در جهت بررسی پدیده اعدام و رسیدن به یک سازماندهی و هم آهنگی‬ ‫در میان ایرانیان و مراجع بین المللی در جهت نفی و اعتراض به اعدام های گسترده در ایران کنفرانسی را تحت عنوان ” حق حیات و مجازات مرگ ” را اعلام می دارد.‬