‎بزرگ‌ترین بانك تجاری کشور حياط خلوت جريانی خاص

شنبه ۲۲ آذرماه ۱۳۹۲ – تابناک – با استقرار دولت یازدهم و تغییر وزرا و مدیران ارشد دولتی، به نظر می‌رسید که سایه شوم برخی انتصابات به ویژه د‌ر بخش‌های مالی و بانکی ـ که پیامدهای ناگواری نیز به همراه داشت ـ رخت بربندد، ولی متأسفانه نه تنها در حوزه اقتصاد ـ که اصلی‌ترین دغدغه رأی‌دهندگان به دکتر روحانی بوده ـ بهبود سریع دیده نمی‌شود، بلکه با جان گرفتن برخی از متخلفانی که اواخر عمر دولت پیش در گوشه‌ای خزیده بودند، اکنون آن‌ها به حفظ برخی از مهم‌ترین سنگرهای مالی خود امیدوار‌تر شده‌اند.

‎آیا بابک زنجانی بدهی ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی خود را به وزارت نفت پرداخت کرد؟!

‎‫شنبه ۲۲ آذرماه ۱۳۹۲‬ – فارس – رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از پرداخت بدهی ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی بابک زنجانی به وزارت نفت خبر داد. محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از پرداخت بدهی ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی بابک زنجانی به وزارت نفت خبر داد.

‎اعدام یک متهم به قاچاق مواد مخدر در گچساران

‎۲۲ آذرماه ۱۳۹۲- هرانا – یک متهم به قاچاق مواد مخدر در گچساران اعدام شد. به گزارش واحد مرکزی خبر ،رییس اداره زندان گچساران گفت: این فرد به جرم حمل ۶۷ کیلو گرم مواد مخدر اعدام شده است.افشین نارکی افزود : پس از رسیدگی مراحل مختلف قضایی حکم اعدام برای این قاچاقچی صادر شد و صبح امروز در محوطه زندان گچساران به اجرا در آمد.

‎یک کشیش در ایران به سه سال و نیم زندان محکوم شد

هرانا – کشیش ورویر آوانسیان، از کشیشان رسمی کلیساهای ایران که به شدت بیمار و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد به سه سال و نیم زندان محکوم شد. به گزارش  “محبت‌نیوز” و به نقل از تارنمای رادیو زمانه، دادگستری جمهوری اسلامی حکم زندان ورویر آوانسیان را در روز پنج‌شنبه ۱۴ آذرماه ۱۳۹۲ (پنجم دسامبر) صادر و به وی ابلاغ کرده است.

‎نسبت کارت هدیه و جایگاه نمایندگی

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – نمایندگی مجلس از طریق آرای عمومی صلاحیت پیدا می‌کند. به یک بیان ساده می‌توان گفت بدین طریق حاکمیت ملی اعمال می‌شود. از این جهت نمایندگی مجلس یک جایگاه ملی است. به واسطه این جایگاه، نفوذ کلام و حدود اختیارات یک نماینده بیش از سایر شهروندان است اما باید دانست که جایگاه نمایندگی ملت امانتی است که طبق قانون در اختیار یک شخص سپرده شده است.

‎پرداخت‌های میلیونی به رحیمی و دیگران؟ + اسناد

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – خبرگزاری خانه ملت با انتشار اسنادی، مدعی پرداخت‌های میلیونی سازمان تامین اجتماعی به برخی از اعضای کابینه دولت محمود احمدی‌نژاد شده است. به گزارش ایسنا، خانه ملت گزارش داد: «به دنبال ارائه بخشی از گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از تریبون مجلس به رسانه‌ها، سعید مرتضوی مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی، برخی از مفاد این گزارش را غیر واقعی خواند و حتی نمایندگان را محکوم به دریافت کارت هدیه کرد تا تمرکز افکار عمومی را از مشکلات عدیده پیش آمده در سازمان به سمت این موضوع هدایت کند؛ حال آنکه مرتضوی در تکذیبیه خود اعلام کرده بود بسیاری از پرداخت‌ها از محل منابع غیر شمول سازمان مذکور بنا به تصویب هیات امنای این نهاد صورت گرفته و محل ایراد نیست، در حالی که هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی بسیاری از این پرداخت‌ها را شبهه‌ناک و باعث تعجب می‌دانست که نمونه آن پرداخت ۵۰ میلیون تومانی به رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور دولت دهم بوده است.

‎پورفاضل: اولیای‌ دم ستار بهشتی از پیگیری پرونده فرزندشان انصراف می‌دهند

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – وکیل‌مدافع اولیای‌ دم ستار بهشتی گفت که موکلانش از پیگیری پرونده مرگ مشکوک فرزندشان در بازداشتگاه پلیس فتا منصرف شده‌اند. گیتی پورفاضل در گفت و گو با  (ایسنا)، گفت: پس از این که دادگاه عمومی قتل ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص داد به دادسرا مراجعه کردم و در آنجا گفتند که پرونده قتل عمدی بسته شده و برای پیگیری پرونده با اتهام قتل شبه عمد نیاز به شکایت مجدد اولیای دم است.