‎کارون را می شناسید؟

کارون رودی در ایران است که از کوه‌های بختیاری سرچشمه می‌گیرد و از مسیری پیچاپیچ به شهر اهواز می‌رسد. کارون همچنین نام پسری نه ساله‌ بود که در شهر کرمان ایران زندگی می‌کرد. کوچکترین عضو خانواده که بسیار کوشا و مهربان بود و مورد علاقه همه. 


‎بابک زنجانی بازداشت شد

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره خبر بازداشت بابک زنجانی، گفت: عصر روز دوشنبه بابک زنجانی بازداشت شده است. وی هم‌چنین در رابطه با علت بازداشت بابک زنجانی، گفت: با توجه به این‌که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است بیان علت بازداشت بابک زنجانی ممنوع است. اخیرا نیز یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که کارگروه مشترکی متشکل از کمیته پیگیری‌کننده، کمیسیون اصل ۹۰،‌ وزارت اطلاعات،‌ دیوان محاسبات،‌ سازمان بازرسی و کارشناسان دستگاه‌های نظارتی به صورت هماهنگ این پرونده را رسیدگی خواهند کرد.

‎نقض حکم اعدام دو تن از زندانیان اهل سنت قزل‌حصار

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – حکم اعدام سیدهادی حسینی و صدیق محمدی بدلیل اختلالات روانی نقض و این دوتن به اعتصاب غذای خود پایان دادند. بنا به گزارش هرانا،  روز ۷ دی ماه سیدهادی حسینی و صدیق محمدی از طریق وکلای خود باخبر شدند که حکم اعدامشان از سوی دیوان عالی کشور نقض خورده و پرونده ایشان مجددا باید در دادگاه انقلاب سنندج مورد بررسی قرار گیرد.

‎ایجاد تشنج در بند ۳۵۰ و انتقال سه زندانی به انفرادی

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲- IranSOS – صبح امروز (۹دی) در پی اعلام چند تن از عوامل محبوس وزارت اطلاعات در بند ۳۵۰ زندان اوین مبنی بر برپایی راهپیمایی ۹دی بر علیه زندانیان سیاسی عقیدتی و حضور نی روهای وزارت اطلاعات در جلوی درب ورودی بند ۳۵۰ فضای این بند متشنج شد. بنا به گزارش هرانا، پس از آن یکی از زندانیان امنیتی با تطمیع وزارت اطلاعات اقدام به سر دادن شعارهایی بر علیه زندانیان سیاسی – عقیدتی کرده و موجب ناراحتی و برخورد آنان شد که در این بین طی اقدامی عجیب و ناعادلانه از سوی مسولین زندان ، سه زندانی به نامهای عماد بهاور، حسن اسدی زیدآبادی و بهزاد عرب گل به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شدند.

‎بلاتکلیفی منوچهر خلوصی زندانی بهایی در مشهد

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲ – با گذشت یک ماه از بازداشت یک شهروند بهایی به نام “منوچهر خلوصی” توسط اداره اطلاعات مشهد هیچ اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست. بنا به گزارش هرانا، پیگیری خانواده نامبرده نیز طی یک ماه گذشته ثمری نداشته است. تارنمای دادسرای انقلاب اتهام وی را “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرده است ولی مسئولین پرونده تاکنون در مورد اتهام فرد بازداشت شده، پاسخ روشنی به خانواده وی نداده اند.

‎لغو اعزام سعید متین پور به بیمارستان

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – روز گذشته به هنگام اعزام سعید متین پور به مرکز درمانی خارج از زندان اوین در پی اعتراض وی به اجباری بودن پوشیدن لباس زندان و استفاده از از دستبند اعزام وی از سوی مسئولان زندان لغوشد. بنا به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اجباری بودن پوشش ویژه زندان و استفاده از دستبند و پابند برای برخی از زندانیان سیاسی و عقیدتی موردی بوده است که در گذشته نیز موجب  اعتراض زندانیان را فراهم آورده بود که متعاقب آن نیز مسئولان زندان زندانیان را از رسیدگی پزشکی محروم کردند.

‎بی‌خبری از وضعیت هاشم شعبانی و هادی راشدی

دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۲– IranSOS – از تاریخ ۱۶ آذر ماه هیچ اطلاعی از هاشم شعبانی و هادی راشدی دو زندانی محکوم به اعدام در دست نیست. بنا به گزارش هرانا،  از روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲، هاشم شعبانی‌نژاد و هادی راشدی دو فعال فرهنگی شهررامشیر که احکام اعدام آن‌ها توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شده بود، توسط اداره اطلاعات اهواز به مکانی نامعلوم انتقال داده شده‌اند.