‎احضار و بازجویی مجدد از نُه تن از زندانیان اهل‌سنت

‎‎جمعه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – نُه تن از زندانیان اهل‌سنت زندان رجایی شهر کرج از سوی کارشناس وزارت اطلاعات احضار و مجددا مورد بازجویی قرار گرفتند. به  گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۹ بهمن ماه، ۹ نفر از زندانیان اهل‌سنت کرد در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج به اسامی؛ وریا امیری (محکوم به هشت سال)، یاسر شرفی‌پور (محکوم به هشت سال) وریا قادری فرد (اعدام)، شاهو ابراهیمی (اعدام)، امجد صالحی (بلاتکلیف)، امید پیوند (بلاتکلیف)، بهمن رحیمی (اعدام) و محمد یاور رحیمی (اعدام) به بند ۸ این زندان که به وزارت اطلاعات تعلق دارد، موسوم به بند سپاه منتقل شده و توسط یکی از کارشناسان وزارت اطلاعات مجددا مورد بازجویی قرار گرفتند.

‎تجمع کارگران فولاد زاگرس در اعتراض به هفت ماه تعویق حقوق

‎جمعه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – کارگران فولاد زاگرس در اعتراض به تعویق هفت ماهه در پرداخت حقوق شان در مقابل فرمانداری شهرستان قروه (واقع در استان کردستان) تجمع کرده‌اند. به گزارش ایلنا، یکی از نمایندگان کارگران در این باره گفت: نزدیک به ۲۰۰ کارگر فولاد زاگرس از صبح روز (چهارشنبه ۹ بهمن ماه) در اعتراض به تعویق هفت ماهه در پرداخت حقوق شان در مقابل فرمانداری شهرستان قروه تجمع کرده‌اند.

‎آب آلوده در زندان رجایی شهر موجب بیماری زندانیان

‎جمعه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ –  – بتازگی آب آلوده در زندان رجایی شهر کرج موجب اسهال و استفراغ زندانیان می‌شود. به گزارش هرانا، از چند روز پیش، آب آشامیدنی زندان رجایی شهر آلوده شده و زندانیانی که از آب لوله کشی زندان برای آشامیدن استفاده می‌کنند دچار اسهال و استفراغ می‌شوند. این درحالی است که فروشگاه زندان بتازگی آب معدنی جهت استفاده زندانیان تدارک دیده و زندانیان این زندان باید آب مورد نیاز خود را از فروشگاه تهیه نمایند.

‎دادستان کل رژیم ایران: ‎اموال بابک زنجانی در ایران برای پرداخت بدهی‌اش به دولت كافی است

‎جمعه ٬ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دادستان کل رژیم ایران گفت: بابک زنجانی لیست اموال خود در خارج و داخل کشور را در اختیار ما قرار داده است. در واقع همین اموالی که این فرد در ایران دارد با قیمتی که خودش تعیین کرده، تکافوی همه طلب دولت را می‌کند. در مورد پرونده بابک زنجانی مهم‌ترین برنامه ما بازگرداندن اموال به کشور است و این موضوع برای ما در اولویت قرار دارد.

‎توجیحات فرمانده نفت فروشی ناجا در مورد ۱۸۵ میلیون دلار بدهی به وزارت نفت

‎جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ Iransos – ‎  – فرمانده نیروی انتظامی رژیم ایران جزئیات خبر بدهی ۱۸۵ میلیون دلاری ناجا به وزارت نفت را تشریح کرد. احمدی مقدم گفت: برخی کج سلیقگی کرده و این اطلاعات را فاش کرده‌اند و زیبا نبود در شرایط تحریم که همگی به دنبال راه حل هستند، ‌راهکارها و مسیرها فاش شود. به گزارش (ایسنا)، اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه اولین همایش علمی پلیس، مدیریت کیفیت و تعالی سازمانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد بودجه گفت: حساب و کتاب ناجا با دولت زیاد است اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که دولت امسال در پرداخت حقوق منظم تر عمل کرده و درصد مناسبتری را به ناجا واگذار کرده است که بر همین اساس از دولت تشکر می‌کنیم اما منابع اعتباری ناجا زیاد است.

‎ضرورت بازنگری قوانین تابعیت زنان ایرانی اتباع خارجی

‎جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – معاون کمیته زنان، جوانان و خانواده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لازم است قوانین تابعیت بازنگری شود تا زنان ایرانی که به ازدواج اتباع بیگانه درمی‌آیند، بتوانند برای فرزند خود شناسنامه بگیرند و این کار به نوعی رعایت حقوق زنان ایرانی است. پروین داداندیش در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: لازم است قوانین تابعیت آسیب‌شناسی شود، چون مشکلات زنانی که به ازدواج اتباع بیگانه درآمده‌اند و فرزندانشان، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون حل نشده است.

‎«جرم سیاسی» از نگاه کیهان رهبر رژیم ایران

‎جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – روزنامه کیهان با انتشار یادداشتی به قلم محمد صادق فقفوری، از تدوین قانون «جرم سیاسی» در مفهوم غربی آن انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، در این یادداشت با عنوان «قانون جرم سیاسی یا قانونی کردن فتنه؟!»، آمده است: «به دلیل فضای اختناقی حاکم بر اروپا در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی و همچنین شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی کشورهای اروپایی در آن برهه، مفهوم جرم سیاسی (Crime politique) توسط حقوقدانان غربی، به منظور جداسازی پروسه محاکمه مجرمین سیاسی از سایر مجرمین و همچنین در نظر داشتن مجازاتی متفاوت برای بزهکاران سیاسی، ابداع گردید. ایجاد چنین مفهومی، بدون هیچ‌گونه سابقه حقوقی حتی در خود نظام‌های حقوقی غربی، واکنش‌ها و مقاومت‌های فراوانی را در پی داشت، اما در نهایت و با اصرار و مداومت حقوقدانان غربی بر تفکیک جرم سیاسی از سایر جرایم، این مفهوم وارد سیستم حقوقی غرب و از آنجا به سایر نظام‌های حقوقی دنیا تحمیل گردید.

‎تشکیل کمیته پارازیت در وزارت ارتباطات

‎جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رییس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در یک صفحه فیسبوک به سوالات مخاطبان به صورت آنلاین پاسخ داد. به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، معصومه ابتکار در این پرسش و پاسخ گفت: در جلسه دولت از همه دستگاه‌ها خواسته شد تا نظام مدیریت سبز، اجرایی شود. چند سال است که قاچاق ماهیان خاویاری بسیار لطمه‌ زده، وضعیت هوای عسلویه اصلا مناسب نیست، اولین کار دولت تدبیر و امید، راه‌اندازی ساز و کارهای محیط زیست بود که در ۸ سال گذشته تعطیل شده بود،

‎این زن جوان فقط دو روز فرصت دارد

‎جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – بر اساس آنچه از قبل اعلام شده، فرزانه سحرگاه یکشنبه در زندان اصفهان قصاص خواهد شد و او برای جلب رضایت اولیای دم فقط دو روز فرصت دارد. حکم قصاص این زن در حالی قرار است اجرا شود که او می‌گوید شوهرش را نکشته است اما این ادعا تاکنون نتوانسته باعث شکستن حکم شود و او برای نجات از طناب دار فقط باید رضایت اولیای دم را جلب کند.

‎اعدام در ایران: حربه‌ای برای ایجاد فشار و وحشت

IranSOS – پنج شنبه ٬۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۲ – دویچه وله  – پس از اعدام دو جوان عرب در در روز گذشته در ایران، گفتگوی مشروحی در باره اعدام در ایران با آقای عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین‌المللی جامعه های حقوق بشر، انجام داده است. دو زندانی عرب که از حدود دو ماه پیش به مکان نامعلومی منتقل شده بودند، سرانجام اعدام شدند. دکتر عبدالکریم لاهیجی میگوید که جمهوری اسلامی برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه بیش از پیش از اعدام استفاده میکند. روز نهم بهمن (۲۹ ژانویه) اعلام شد که دو زندانی عرب اهواز به نامهای هادی راشدی و هاشم شعبانینژاد که از ۱۶ آذر ماه به مکان نامعلومی منتقل شده بودند، اعدام شدند .سازمان “عدالت برای ایران” ضمن اعلام این خبر نوشت: «روز چهارشنبه٬ ۹ بهمن ۱۳۹۲ طی تماس با خانوادههای دو زندانی اعلام کردند که آنها اعدام شدهاند و محل دفنشان بعدا به خانوادهها اطلاع داده خواهد شد.