‎کهریزک مالی

یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ – آنچه در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی راجع به تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس قرائت شد ، کوه یخی از فساد بود که قله‌اش در گزارش بهارستان نمایان شد: از تفاهم‌نامه واگذاری شرکت‌های متعلق به مردم به افرادی مانند بابک زنجانی گرفته تا حاتم بخشی از پول بیت‌المال میان مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس و … .
‎به گزارش ایسنا، عصر ایران در ادامه نوشت: جالب اینجاست که برخی نمایندگان مجلس، در اقدامی واکنشی در خصوص افشای پول گرفتن‌شان از مرتضوی، گفتند که رسانه‌ای کردن این موضوع، برای به حاشیه راندن مفسده‌های بزرگتر است که در سازمان تأمین اجتماعی رخ داده است. به عنوان مثال، یکی از نمایندگان گفت: از آقای مرتضوی بپرسید ۱۰۰ هزار تن قیری که امروز در بورس عرضه می‌کردند و می‌گفتند نخرید ولی فردا ۵ دلار پایین‌تر می‌خریدند چه شد؟

‎چه کسانی از مرتضوی پول گرفته‌اند؟

یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – یک نماینده سابق مجلس گفت: «متاسفانه آقای مرتضوی در یک روند سیاسی و بدون داشتن صلاحیت‌های لازم به مدیریت چنین سازمان عریض و طویلی منصوب شدند و اکنون مدیریت ایشان در تامین اجتماعی زیر سوال است.» به گزارش ایسنا، فرارو در ادامه نوشت: با انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی ابعاد جدیدی از تخلفات صورت گرفته در این سازمان روشن شد. بذل و بخشش‌های میلیونی میان مدیران ارشد این سازمان و نماینده کارگران در هیات امناء و همچنین هدایای میلیونی به برخی مقامات و نمایندگان مجلس گوشه‌ای از گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بود.