‎صدور حکم ۱۳ بار اعدام برای ۸ متهم یک پرونده پرحاشیه

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرمان ۸ تن از متهمان یک پرونده مواد مخدر را به طی احکام جداگانه‌ای به مجموعا ۱۳ بار اعدام محکوم کرد. به گزارش هرانا، شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرمان پس از پایان روند دادرسی در هفته اول شهریورماه سال جاری، هشت متهم یک پرونده مواد مخدر را به اعدام محکوم کرد.

ادامه خواندن “‎صدور حکم ۱۳ بار اعدام برای ۸ متهم یک پرونده پرحاشیه”

‎سیزدهمین روز از اعتراض صنفی کارگران معدن بافق

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- در حالی که اعتراض صنفی حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق از صبح امروز (یکشنبه ۹ شهریور) به سیزدهمین روز متوالی وارد شده است، بیش از ۲۰۰ کارگر این معدن به همراه خانواده‌های کارگران بازداشتی برای نهمین روز متوالی مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند. منابع کارگری ایلنا از بافق گزارش داده‌اند شورای تامین استان یزد عصر دیروز (شنبه ۸ شهریور) با حضور چند مقام دولتی و امنیتی از تهران تشکیل جلسه داده است و اعضای این شورا به همراه مقامات یاد شده امروز به بافق سفر می‌کنند.

ادامه خواندن “‎سیزدهمین روز از اعتراض صنفی کارگران معدن بافق”

‎نعمت احمدی: جلوگیری از اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها قانونی نیست

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- یک روز پس از آنکه رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی از ممنوعیت اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها خبر داد، یک وکیل دادگستری در واکنش به این سخنان گفت: برابر قوانین موجود هیچ منعی برای اشتغال کارگران زن کافی‌شاپ‌ها وجود ندارد. «نعمت احمدی» در این باره به ایلنا گفت: قانون اساسی به عنوان عالی‌ترین سند قانون کشور هرگونه اعمال تبعیض جنسیتی را منع کرده‌است و همچنین در قانون کار نیز تنها کارگران زن از انجام مشاغل سخت و طاقت فرسا منع شده‌اند.

ادامه خواندن “‎نعمت احمدی: جلوگیری از اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها قانونی نیست”

‎۱۱۰ کارگر «گسترش مانا ساز» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- نماینده کارگران کارخانه «گسترش مانا ساز» در شهرستان آبیک استان قزوین از تاخیر ۳ ماهه در پرداخت حقوق ۱۱۰ نفر از کارگران این کارخانه خبر داد. «محمد علی افشار» در این باره به ایلنا گفت: کارخانه گسترش مانا ساز که یکی از شرکتهای معتبر در تولید قطعات سنگین بتنی و فلزی در داخل کشور است به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی کارخانه را ندارد. او با بیان اینکه معوقات حقوقی کارگران مربوط به خرداد، تیر و مردادماه سال جاری است افزود: این کارخانه ۱۳۰ کارگر شاغل دارد که کارفرما فقط  توانسته حقوق ۲۰ کارگری که کمتر از ۹۰۰ هزار تومان دریافتی دارند را پرداخت کند.

ادامه خواندن “‎۱۱۰ کارگر «گسترش مانا ساز» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند”

‎هفت نفر در بندرعباس به دار آویخته شدند

‎‎یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- هفت قاچاقچی عمده مواد مخدر و یک قاتل در بندرعباس بعد از قرائت حکم به دار آویخته شدند. به گزارش فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان،‌ بر این اساس (ی-د) به اتهام حمل و نگهداری سه کیلوگرم هروئین در محور بندرعباس- بندرخمیر و (م-خ) به اتهام حمل ۹۴ کیلو و ۴۵۰ گرم هروئین در محور بندرعباس به بندرخمیر و (م – آ) به اتهام حمل و نگهداری هشت کیلوگرم هروئین در محور بندرعباس- بندرخمیر و (ا-ح) به اتهام حمل ۳۰ کیلوگرم هروئین فشرده (کراک) در محور بندرعباس به بندرخمیر با حکم دادگاه انقلاب شهرستان بندرخمیر و تائید دادستان کل کشور به اعدام محکوم شده بودند.

ادامه خواندن “‎هفت نفر در بندرعباس به دار آویخته شدند”