‎ویدیویی نادر از شورش زندانیان قزلحصار علیه حکم اعدام

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۷-IranSOS- روز جاری مورخ ۴ شهریورماه، خبرگزاری هرانا ویدیویی نادر از شورش زندانیان معترض در ۲۶ مردادماه سال جاری بر علیه اجرای احکام اعدام در واحد دو زندان قزلحصار را منتشر نمود. اعتراضاتی که با کشته و زخمی شدن تعداد نامعلومی از زندانیان معترض پایان یافت. به گزارش هرانا، مورخ ۲۶ مردادماه در پی اقدام به انتقال دستکم ۱۴ زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم، زندانیان ساکن واحد ۲ این زندان که اکثرا تحت حکم اعدام هستند دست به اعتراض و شورش زدند. این زندانیان با یگان حفاظت زندان درگیر و خواستار توقف اجرای احکام اعدام شدند.

‎اعدام چهار مرد و یک زن در زندان شهاب کرمان

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- سحرگاه روز سه شنبه چهار مرد و یک زن در محوطه زندان شهاب کرمان به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا،  سحرگاه روز سه‌شنبه ۴ شهریور ماه ۴ مرد و ۱ زن به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در محوطه زندان شهاب کرمان از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎بازداشت یک شهروند بهایی در سمنان

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- نوش‌آذر خانجانی شهروند بهایی ساکن تهران که بدلیل مسائل خانوادگی به سمنان سفر کرده بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. به گزارش هرانا، صبح روز جاری سه‌شنبه ۴ شهریور ماه نوش‌آذر خانجانی شهروند بهایی ساکن تهران، درحالی که بدلایل خانوادگی به سمنان مسافرت کرده بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «نوش‌آذر، فرزند افراسیاب خانجانی است که در چند سال اخیر تحت فشار نهادهای امنیتی بوده و کارخانه و بسیاری از اموالش تاکنون مصادره شده است.»
‎وی در ادامه بیان داشت: «ماموران امنیتی به خانواده وی اطلاع داده‌اند که نوش‌آذر فردا به تهران منتقل می‌شود.»

‎مشکلات جسمی یک زندانی سیاسی در زندان مرکزی ارومیه

‎سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- مولود یزدان‌پناه زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه (دریا) که به ۱۵ سال زندان محکوم شده از مشکلات کتف و زانو رنج می‌برد و با بی‌توجهی مسئولین نسبت به روند درمانش روبروست. به گزارش هرانا، مولود یزدان‌پناه فرزند طه اهل روستای «توپ زاوای شامات» شهرستان می‌اندوآب که هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه محکومیت ۱۵ ساله خود را سپری می‌کند از مشکلات جدی در ناحیه کتف و زانو رنج می‌برد.

‎مخالفت آیت‌الله مکارم شیرازی با خدمات اینترنت پرسرعت

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-۲۰۱۴-۰۸-۲۶- آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پاسخ به استفتایی نظر خود را در مورد استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول قبل از تحقق شرایط قانونی اعلام کرد. به گزارش هرانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، وی در پاسخ به این استفتا بیان کرده است: “با توجه به مفاسد متعددی که برای گسترش دادن خدمات اینترنت پرسرعت همراه ذکر کرده‌اید از جمله دسترسی جوانان و حتی نوجوانان به مطالب و فیلم‌ها و عکس‌های آلوده و فیلم‌هایی که ضدیت با اخلاق و عقاید اسلامی دارد

‎اجرای حکم اعدام پنج زندانی در محوطه زندان مرکزی بندرعباس

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- سحرگاه روز جاری حکم اعدام چهار متهم حمل و نگهداری مواد مخدر و یک متهم به قتل در محوطه زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار به اجرا در آمد. به گزارش هرانا، ساعت ۲۵: ۸ دقیقه صبح روز جاری ۴ شهریور ماه حکم اعدام در مورد ادریس حسن‌زاده، سجاد رضاپور، منصور حیدری، محمد بلوچ (معروف به مولا) و مهدی هاشمی به مورد اجرا در آمد.

‎لباس زندان، مانعی برای ملاقات زندانیان سیاسی شد

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- طی هفته‌های اخیر تعدادی از زندانیان سیاسی منتقل شده از بند ۳۵۰ به دیگر بندهای زندان اوین به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان از امکان ملاقات و دیدار با خانواده‌های خود محروم شدند. به گزارش هرانا،  طی دو سال گذشته و با طراحی لباسهای ویژه به منظور استفاده زندانیان از سوی سازمان زندان‌ها همواره نوع طراحی این لباس‌ها با اعتراض زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی روبرو بوده است تا جایی که دامنه این اعتراضات به روزنامهٔ کثیرالانتشار نیز کشیده شد.

‎سومین شب تحصن خانواده‌های کارگران معدن سنگ آهن بافق در مقابل فرمانداری

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- خانواده‌های کارگران بازداشتی معدن سنگ آهن بافق در هشتمین روز از دور دوم اعتصاب حدود ۵ هزار کارگر این معدن همچنان مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند. به گزارش هرانا یکی از کارگران که خواست نامش فاش نشود، با اعلام این خبر به ایلنا گفت: علاوه بر خانواده‌های کارگران بازداشتی که مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند، مردم شهر به تناوب در جمع این خانواده‌ها حاضر می‌شوند و آنان را همراهی می‌کنند.

‎بازداشت یک آخوند در شهر اصفهان

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- شیخ مجتبی رئوفی از روحانیون نزدیک به بیت آیت الله سید صادق شیرازی، مرجع تقلید منتقد حکومت ایران در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد. به گزارش هرانا، پس از ناپدید شدن شیخ مجتبی رئوفی، از تولیدکنندگان فیلمهای کوتاه فرهنگی-مذهبی و از کارگزاران نزدیک به بیت آیت الله سید صادق شیرازی مرجع تقلید منتقد حکومت ایران در تاریخ پانزدهم مردادماه سال جاری در شهر اصفان، سرانجام وی روز دوم شهریور ماه با خانواده خود از بیمارستانی در خیابان شمس آبادی اصفهان تماس گرفته و عنوان نموده که در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد و اکنون به دلیل سکته قلبی که ناشی از فشار‌ها و بدرفتاریهای مدت بازداشت است در این بیمارستان بستری است.

‎پس از ده ماه انفرادی، بازجویی ها از زهرا زهتابچی ادامه دارد

سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۶-IranSOS- زهرا زهتابچی، کار‌شناس جامعه‌شناسی و پژوهشگر علوم اجتماعی بیش از ۱۰ ماه است در سلول انفرادی نگهداری می‌شود. بازجویی‌ها از وی همچنان ادامه دارد و اولین جلسه دادگاه وی در بیستم مرداد ماه سال جاری برگزار شد. به گزارش هرانا به نقل از جرس، زهرا زهتابچی ۴۵ ساله، مادر دو دختر است که به دلیل شرایط حبس مادر خود در وضعیت روحی بدی بسر می‌برند.