‎وضعیت بد جسمی قاسم آبسته و عدم رسیدگی پزشکی

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۵-IranSOS- قاسم آبسته زندانی اهل‌سنت زندان رجایی شهر کرج که از مشکلات کلیه و درد شدید رنج می‌برد، با بی‌توجهی مسئولان زندان روبروست. به گزارش هرانا، قاسم آبسته متولد ۱۳۵۸ در شهر مهاباد از مدتی پیش به بیماری کلیوی مبتلا شده و بهداری زندان رجایی شهر برای درمان وی اقدامی صورت نمی‌دهد. یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «درد کلیه‌های قاسم آبسته به قدری زیاد است که دیگر قادر به انجام کارهای روزمره خود نیست و همیشه در بستر است. بهداری زندان باوجود این درد شدید تنها به تجویز قرص استامینوفن اکتفا کرده».

‎اجرای حکم شلاق در ملاء عام در شهرستان قدس

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۵-IranSOS- ظهر روز ۲۱ مرداد ماه جاری، اجرای حکم شلاق دو متهم به اخلال در نظم عمومی، چاقو کشی، ایجاد رعب و وحشت و شرارت در شهرستان قدس با حضور مسئولان قضایی و انتظامی در ملاء عام انجام شد. به گزارش مهر، با صدور حکم قضایی مراسم شلاق زنی با پوشش کامل پلیس، پس از خوانده شدن حکم توسط رئیس اجرای احکام دادگستری در ملاءعام به اجرا درآمد.

‎سه زندانی در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شدند

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۵-IranSOS- طی هفته گذشته سه زندانی در محوطه زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان، سحرگاه سه شنبه ۲۱ مردادماه، حکم اعدام ۲ نفر به اتهام آدم ربایی و تجاوز به عنف و یک نفر به اتهام قتل عمدی در محوطه زندان مرکزی بندرعباس اجرا گردید.