‎انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بند قرنطینه زندان مرکزی بندرعباس

‎شنبه  ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- غروب روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی از بند ۱ به طبقه دوم بند قرنطینه زندان مرکزی بندرعباس منتقل گردید. به گزارش هرانا به نقل از فعالین حقوق بشر و دمکراسی ایران، بخش اطلاعات زندان مرکزی بندرعباس، انتقال وی را به بند قرنطینه به منظور انتقال او به زندان تهران و یا کرج عنوان کرده اند ولی علیرغم گذشت ۳ روز او همچنان در بند قرنطینه  زندان بندرعباس در شرایط غیر انسانی نگهداری می شود.

‎اعدام دست کم ۷ زندانی بلوچ در هفته گذشته

شنبه  ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- در هفته‌ای که گذشت دست کم ۷ شهروند بلوچ به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، در هفته‌ای که گذشت دست کم ۷ شهروند بلوچ در زندانهای مختلف اعدام شدند. بر اساس این گزارش صبح روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه سال جاری، دو زندانی بلوچ به نام‌های محمد حنیف میر بلوچ زهی و عزیز نوتی زهی در زندان سراوان به دار آویخته شدند.

‎انتقاد احمد شهید از موج جدید بازداشت خبرنگاران در ایران

شنبه  ۱۸ مرداد ۱۳۹۳- ۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد از ایران به دلیل موج تازه دستگیری و محکومیتهای سنگین برای فعالان و روزنامه‌نگاران شدیدا انتقاد کرد. به گزارش هرانا به نقل از بی بی سی، احمد شهید در بیانیه‌ای مشترک با ۵ کارشناس حقوق بشر دیگر سازمان ملل متحد، محکوم کردن افراد به دلیل ابراز عقیده شان را کاملا غیرقابل قبول دانسته است. هشدار گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل متحد این است: “یک روند منفی و نگران کننده در ایران در جریان است.”

‎پیام تسلیت زندانیان عقیدتی زندان مرکزی زاهدان در پی درگذشت پرابهام سید جمال حسینی

‎شنبه  ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- تعدادی از زندانیان عقیدتی زندان مرکزی زاهدان طی صدور پیامی جمعی، درگذشت پرابهام سید جمال حسینی، سردبیر خبرگزاری هرانا در کشور ترکیه را تسلیت گفته و خواستار تحقیقات مستقل در این باره شدند. به گزارش هرانا، جمعی از زندانیان عقیدتی زندان مرکزی زاهدان با صدور پیامی ضمن تسلیت به جامعه ایران و مدافعان حقوق بشر در پی درگذشت پرابهام سید جمال حسینی، از دولت ترکیه درخواست نمودند تا نسبت به یک تحقیقات جامع و مستقل در این باره اقدام و افکار عمومی را از نتیجه آن مطلع نماید.

‎توصیه علی مطهری به خانواده ستار بهشتی

شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- علی مطهری: این حادثه ناشی از برداشت غلط برخی از سیاسیون و خصوصا مأموران امنیتی و اطلاعاتی از مقوله حفظ نظام است. یعنی گاهی دوستان نادان به نظام ضربه می‌زنند. به هر حال این حادثه باید موجب عبرت برای مسئولان مربوط باشد. به نظر من امروز که حکم قضایی صادر شده است بهتر است به آن تمکین شود و اگر خانواده ستار‌ بهشتی ناراضی هستند آن را به خدا واگذار کنند. همین که این موضوع از طرف آنها و دیگران پیگیری شد برکاتی از نظر اصلاح برخی رفتارها در نظام جمهوری اسلامی داشت.» 

‎یک ایرانی مقیم خارج‌ ضامن بابک زنجانی شد؟

شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- به گفته خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران، یک ایرانی مستقر در خارج از کشور، پذیرفته است تمام بدهی بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند. به گزارش ایسنا، حمید حسینی در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» با بیان اینکه فردی که مدعی است بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند اصرار دارد نامش فاش نشود، اظهار کرد: این فرد ادعا می‌کند که نامه رسمی به بانک مرکزی زده است تا ضمانت‌نامه بانکی برای پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی ارائه کند.

‎طائب: ماهواره‌ها بلندگوی شیطان هستند

‎شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۹-IranSOS- رئیس قرارگاه عمار ،ماهواره‌ را بلندگوی شیطان توصیف کرد. به گزارش (ایسنا)- منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام مهدی طائب در همایش بصیرت‌افزایی با موضوع آسیب‌های ماهواره اظهار کرد: کسانی که به دنبال هوای نفسانی و شیطان‌پرستی هستند، اسیر ماهواره می‌شوند در حالی که خداپرستان از تماشای برنامه‌های شیطانی ماهواره پرهیز می‌کنند. وی با بیان این‌که ماهواره‌ها ترویج بی‌دینی می‌کنند، اضافه کرد: