کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل موج اخیر دستگیری و محکومیت فعالان جامعه مدنی را محکوم کردند

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- هفت تن از کارشناسان و گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه مشترکی از افزایش دستگیری ها و محکومیت فعالانی که از حق خود برای ابراز نظر و عقیده، ایجاد تشکل و برگذاری گردهمایی مسالمت آمیز استفاده می کنند، ابراز نگرانی شدید کردند.

‎وضعیت نامناسب پزشکی آیت الله کاظمینی بروجردی در زندان

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- روز چهارشنبه مورخه ۱۵ مرداد، ساعت ۸ صبح آقای کاظمینی بروجردی هنگام راه رفتن بیهوش و متعاقبا به بهداری زندان اوین منتقل گردید. به گزارش هرانا به نقل از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، وخامت وضعیت جسمی این زندانی منجر به حضور کادر پزشکی گردید که در میان آن‌ها، رئیس بهداری اوین و دکتر داخلی بهداری زندان اوین نیز حضور داشته اند.

‎مراجعه نیروهای امنیتی به منازل هموطنان اهل سنت در تهران

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- در طی چند روز گذشته یورش های متعددی توسط نیروهای امنیتی به منازل شهروندان اهل سنت در تهران  که در آن نماز جماعت برگزار می شد، شده و شرکت کنندگان در آن را با تهدید و اذیت و آزار از آن نقاط دور کرده اند. به گزارش هرانا، به نقل از فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران،در طی ۱۰ روز گذشته مامورین نهادهای امنیتی در چند نقطه تهران به منازل شهروندان اهل سنت که در آنها  نماز جماعت برگزار می شد یورش بردند و مانع برگزاری نماز جماعت آنها شدند. این یورشها در شهرک غرب تهران و تهرانپارس و سایر نقاط تهران بوده است.

‎درفش نفت بر خاوران تفت

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- بهروز آرمان: این نخستین بار است پس از جنگ جهانی دوم، که شمار آوارگان جنگ ها و تنش های منطقه ای به مرز پنجاه میلیون تن می رسد. ادامه ی سیاست های کنونی اقتصادی، بی گمان بر شمار سرکوفتگان و گریختگان و کشتگان جهان خواهد افزود، و همزمان، کودتاهای پنهان (تنش آفرینی های درونی)، کودتاهای نیمه پنهان (تنش آفرینی ها و جنگ افروزی های بیرونی)، و کودتاهای ناپنهان (کودتاهای آشکار نظامی) تازه ای را، در تفته دشت های نفتخیز، و نیز در چهارسوی سپهر، به دنبال خواهد داشت.

‎اعدام دو زندانی در ملاعام در شهر کرمانشاه

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- دو زندانی در شهر کرمانشاه و در ملاعام به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا،صبح روز گذشته مورخ ۱۶ مردادماه دو زندانی متهم به قتل در میدان آزادی شهر کرمانشاه به دار آویخته شدند. احکام این دو نفر پس از رسیدگی فوق‌العاده در دادسرا و دادگاه کیفری، تأیید دیوان عالی کشور و پس از دریافت اذن ریاست قوه قضاییه امروز اجرا شد.

‎بزرگداشت یاد جانفشانان راه آزادی

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۸-IranSOS- از سوی جامعه زندانیان سیاسی ایران در کالیفرنیا در بزرگداشت یاد جانفشانان راه آزادی در سالگرد کشتار بزرگ تابستان ۶۷ مراسمی با حضور زندانیان سیاسی از بندرسته وفعالین سیاسی و حقوق بشری٬ مراسمی برگزار خواهد شد‫.‬. سخنرانان مینا انتظاری٬ امیر برج خانی٬ فرخ حیدری٬ مهدی رضوی٬ میتراسامانی٬ صادق شجاعی٬ علی صدیقی٬ رحمت کرمانی٬ کریم مرادی٬ ماهرخ نامداری٬ فریار نیکبخت