‎استمداد خانواده دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام از نهادهای مدافع حقوق بشر

سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۹-IranSOS- خانواده افشاری که دو تن از فرزندان آن به دلیل فعالیت‌های سیاسی به اعدام و فرزند سوم آنان نیز به تحمل حبس تعزیری محکوم شده است، از نهادهای حقوق بشری برای حفظ فرزندان خود استمداد طلبیده‌اند. به گزارش هرانا، خانواده افشاری با ارسال نامه‌ای به این خبرگزاری خواستار توجه سازمانهای مدافع حقوق بشر به فرزندان دربند آنان، حبیب الله افشاری، علی افشاری و جعفر افشاری شده‌اند. این خانواده بخصوص نگران آن هستند که احکام اعدام فرزندان آنان به اجرا گذاشه شود.

‎صدور حکم اعدام به اتهام تجاوز به زن خارجی

‎سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۹-IranSOS- قضات دادگاه کیفری استان تهران چهار جوان ایرانی را که به تعرض به زنی اندونزیایی متهم شده‌ بودند با اکثریت آرا به اعدام محکوم کردند. به گزارش روزنامه شرق، زنی اندونزیایی اوایل سال‌جاری به ماموران پلیس رباط‌کریم خبر داد توسط پنج جوان ایرانی موردتجاوز قرار گرفته‌ و توانسته از دست آن‌ها فرار کند.

‎سه زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۹-IranSOS- طی هفته گذشته سه زندانی متهم به قتل در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه سه متهم به قتل در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. این سه زندانی همگی از بند ۲ زندان مزبور که به دارالقرآن معروف است جهت اجرای حکم به پای چوبه دار رفتند.