‎پلیس ۵ کارگر معدن سنگ آهن بافق را بازداشت کرد

۰۱ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۳-IranSOS- در حالی که اعتراض صنفی کارگران معدن سنگ آهن بافق وارد پنجمین روز متوالی شده، سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق گفت پلیس حوالی ساعت ۲ نیمه شب امروز (شنبه ۱ شهریور) ۵ کارگر معدن سنگ آهن بافق را بازداشت کرده است. «محمد عباسی بافقی» در این باره به ایلنا گفت: پلیس این ۵ کارگر را در خانه‌ای شخصی بازداشت کرده است. «محمد حسن تشکری»، رئیس شورای اسلامی شهر بافق که از کارگران این معدن است نیز در میان کارگران بازداشتی حضور دارد.

‎کارگران معدن بافق از چه می‌ترسند

۰۱ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۳-IranSOS- پنج روز از آغاز دور جدید اعتصاب کارگران معدن سنگ آهن بافق در اعتراض به صدور حکم بازداشت ۱۸ نفر از همکارنشان می‌گذرد؛ این کارگران پیش‌تر در فاصله ۲۷ اردیبهشت تا ۴ تیرماه سال جاری، به مدت ۳۹ روز حرکت اعتراضی مشابهی را انجام داده بودند. در اخبار پراکنده‌ای که در این مدت منتشر شده‌اند عمده اعتراض کارگران «نادیده گرفته شدن سهم شهر بافق در خصوصی سازی سهام این معدن» عنوان می‌شود اما دلیل اصلی اعتراض کارگران که در سایه هیبت اعتراض‌شان رنگ‌باخته است، نفس خصوصی‌سازی است.

‎کارگران بازنشسته نساجی مازندران در مقابل استانداری تجمع کردند

۰۱ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۳-IranSOS- صبح امروز جمعی از کارگران بازنشسته نساجی مازندران در اعتراض به ۴ سال مطالبات معوقه در مقابل استانداری مازندران تجمع کردند. به گزارش ایلنا، این کارگران که تعداد آن‌ها بیش از ۱۵۰ نفر برآود می‌شود در جریان این تجمع خواستار دیدار با استاندار شدند اما تا کنون موفق به این دیدار نشده‌اند.

در همین رابطه «محمد نوبخت» نماینده کارگران بازنشسته نساجی مازندران گفت: پس از سه سال از بازنشسته شدن حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه نساجی مازندران، هنوز با وجود دریافت نکردن سنوات زمان بازنشستگی خود حدود ۳۱ ماه حقوق دوران اشتغال خود را دریافت نکرده‌اند.

‎تحصن خانواده‌های کارگران بازداشتی معدن بافق مقابل دفتر کارفرما

۰۱ شهریور ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۸-۲۳-IranSOS- در پنجمین روز متوالی از دومین دور اعتراضات صنفی کارگران معدن سنگ آهن بافق، خانواده‌های کارگران بازداشت شده این معدن مقابل دفتر کارفرما حصن کردند. یکی از کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: خانواده‌های کارگران بازداشت شده گفته‌اند تا آزادی کارگران به این تحصن ادامه می دهند. خانواده کارگران بازداشتی تا این لحظه اجازه خروج کارفرما از دفترش را نداده‌اند.