‎نیمی از دختران ایرانی آزار جنسی دیده‌اند؟!

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۴-IranSOS- هر گونه فعل یا ترک فعلی که باعث آزار روحی و جسمی و ایجاد آثار ماندگار در وجود یک کودک شود، کودک آزاری گفته می شود که برخی از این آثار می‌تواند مخفی باشد و حتی ممانعت از حاضر شدن در کلاس درس، محروم کردن او از غذا، حبس کردن کودک در حمام یا زیر زمین اشکال مخفی کودک آزاری است و هر گونه تنبیه بدنی و تجاوز جنسی به کودک هم از انواع کودک آزاری فیزیکی محسوب می شود. در ایران هم تا پیش از سال ۱۳۸۱کودک ‌آزاری از جرایم خصوصی شناخته می‌شد و فقط پدر که ولی کودک است به مثابه مالک کودک حق داشت در صورت رخدادن کودک ‌آزاری شکایت کند اما در سال ۸۱، طرحی۱۲ ماده‌ای به پیشنهاد انجمن حمایت از حقوق کودکان به مجلس ارائه شد و با پیگیری کمیسیون بهداشت مجلس تصویب شد که بر اساس آن کودک آزاری از مصادیق جرایم عمومی قرارگرفت و اعلام جرم علیه مرتکبان کودک ‌آزاری ممکن شد.

‎هجوم گشت های موتوری ارشاد «انصار حزب‌الله» به خیابانها

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۸-۰۴-IranSOS- از «تجمع حجاب» مقابل وزارت کشور تا رونمایی از گروه‌های موتورسوار «آمر به معروف و ناهی از منکر» در خیابان‌ها؛ «انصار حزب‌الله» بار دیگر فعال شده است. سایت «تدبیر» با این مقدمه ادامه داد: می‌گویند دلواپسی‌هایشان را به خیابان می‌کشند. تهدید می‌کنند به منظور احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و جلوگیری از بدحجابی و ساپورت‌پوشی گشت موتورسوار به خیابان می‌فرستند.کار به جایی رسیده که در سایت رسمی‌شان فراخوان پیامکی می‌دهند تا نیروهای بیشتری برای اجرای طرح جدیدشان جذب کنند. وعده داده بودند که با پایان ماه رمضان گشت‌های موتوری ارشاد را به خیابان‌ها می‌فرستند.

‎جنایت بر علیه بشریت در غزه، برنده و بازندگان آن

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۴-IranSOS- حنیف حیدرنژاد : 
تصورش را بکنید، شما در گوشه ای امن در خانه تان “لَم” داده و تلویزبون تماشا می کنید. همسر و فرزند یا فرزندانتان در کنارتان هستند. با هم می گوئید و می خندید و بازی می کنید. این وسط، گاه و بی گاه تلویزیون صحنه های کشتار انسان ها در غزه را نشان می دهد. از خودتان سوال کرده اید اگر شما در غزه به دنیا آمده و محکوم به زندگی در آنجا بودید چه حالی داشتید؟ انسان های ساکن در غزه در انتخاب سرزمینی که در آن به دنیا آمده اند، همچون من و شما، هیچ دخالتی نداشته اند. پس چرا، چرا باید در آنجا اینچنین محکوم به مرگ باشند؟ آنها یا هر روز تکه پاره می شوند، یا تکه پاره شدن دوستان و عزیزان و انسان های دیگر را در کنارشان می بینند. چرا؟ چرا باید اینطور باشد؟

درباره فلسطین؛ واقعیت سخت و وظیفه تاریخی

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۴-IranSOS- وضعیت در فلسطین عادی است. وضعیت در نوار غزه عادی است. وضعیت در اسرائیل هم عادی است. از چند هفته پیش بازهم شاهد آتش­بازی در غزه هستیم. اسرائیل با ارتش مدرن و سپر دفاع ضد موشکی خود، نوار غزه را در هر دقیقه چندین بار می‌کوبد. حماس نیز راکت‌های جدید خود را به‌سوی شهرهای مرزی و چند شهر بزرگ اسرائیل شلیک می‌کند. تا کنون بیش از هزاران فلسطینی کشته شده و خانه‌ها و بیمارستان‌ها و مدارس بسیاری ویران شده‌اند. کودکان بسیاری یتیم شده و کودکان بسیاری کشته شده‌اند.

به «اشغال برای صلح» بپیوندید

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۰۴-IranSOS- تظاهرات مجازی بین المللی با خواست پایان عملیات نظامی و درگیری در غزه و اسراییل – فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و دو سازمان عضو آن در اسراییل و سرزمین های اشغالی فلسطین، الحق (‪Al-Haq‬) و کمیته عمومی ضد شکنجه در اسراییل (‪PCATI‬)، تصمیم گرفته اند از «اشغال برای صلح» (‪Occupy4Peace‬)، اولین تظاهرات مجازی بین المللی برای غزه، پشتیبانی کنند: