‎نامه پدر حسین رونقى به دادستان تهران

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- پدر حسین رونقی زندانى سیاسى و فعال حقوق بشر، طى نامه اى به دادستان تهران خواستار رسیدگى فورى به وضعیت پزشکى حاد فرزندش در زندان شد. به گزارش هرانا، حسین رونقى که به دلیل عدم رسیدگى پزشکى یک کلیه اش را در زندان از دست داده است، هم اکنون بدون دسترسى به دارو و درمان در بند ٧ زندان اوین نگهدارى مى شود.

‎‎روحانی: منشور حقوق شهروندی می‌تواند مبنای خوبی برای همدلی و همزبانی باشد

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار مسئولان و مدیران قوه قضائیه با تبریک سال جدید و اظهار امیدواری از تداوم توفیقات ملی در سال جاری ،نامگذاری امسال به نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» از سوی مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید قوای سه‌گانه در این زمینه پیش قدم باشند و مردم همدلی را بین قوا و همه نهادها و دستگاه‌های عمومی مشاهده کنند.

‎تعویق دو ماه حقوق و عیدی ۵۷۰ کارگر فولاد آذربایجان

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- منابع کارگری از بلاتکلیفی نزدیک به ۵۷۰ کارگر فولاد آذربایجان خبر می‌دهند. این کارخانه که در شهرستان میانه واقع شده است از اسفند پارسال تولیدی ندارد. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران فولاد آذربایجان که در پایان بهمن ماه پارسال اخراج شدند تا امروز با دستور شورای تامین شهرستان میانه در کارخانه حاضر شده‌اند.

‎حقوق و عیدی کارگران ماشین آلات صنعتی پرداخت نشده است

یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۵-IranSOS- منابع کارگری از پرداخت نشدن حقوق اسفند و پاداش و عیدی بیش از ۲۷۰ کارگر ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز خبر می‌دهند. کارگران ماشین آلات صنعتی به ایلنا گفته‌اند به جز تعویق حقوق و عیدی، حق بیمه آنان نیز از مرداد ماه پارسال پرداخت نشده است.

‎تجمع هر روزه کارگران کشتارگاه «مرغ کیسم» پس از تعطیلات رسمی نوروز

یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹-۲۰۱۵-۰۴-۰۵-IranSOS- صدو هشتاد کارگر کشتارگاه صنعتی «مرغ کیسم» در استان گیلان پس از تعطیلات رسمی نوروز در اعتراض به تعویق بیش از چهار ماه حقوق‌شان هر روز در محوطه کارخانه، اداره کار یا مقابل فرمانداری آستانه اشرفیه تجمع می‌کنند. به گزارش ایلنا، این کارگران که سابقه کار ۸ تا ۱۲ ساله در کشتارگاه صنعتی مرغ کیسم را دارند به دلیل آنچه از سوی کارفرما مشکلات مالی عنوان می‌شود، از آذر ماه سال گذشته (۹۳) تا کنون حقوق نگرفته‌اند. عیدی پایان سال و سنوات خدمت این کارگران نیز هنوز پرداخت نشده است.

‎کارخانه لوله و نورد صفا بعد از دو روز اعتراض صنفی تعطیل شد

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- کارخانه لوله و نورد صفا دو روز بعد از پایان تعطیلات سال نو (دوشنبه ۱۷ فروردین) به دلیل آنچه مدیران این کارخانه کمبود مواد اولیه می‌خوانند تعطیل شد. به گزارش ایلنا، بیش از ۱۰۰۰ کارگر لوله و نورد صفا در دو روز گذشته در اعتراض به تعویق سه ماه حقوق و عیدی و پاداش دست از کار کشیده بودند اما این کارخانه صبح امروز تعطیل شد. مدیران لوله و نورد صفا دلیل تعطیلی کارخانه را کمبود مواد اولیه اعلام کرده‌اند.

‎۳۸۰کارگر معدن‌جو از ابتدای سال به کار بازنگشتند

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- کارگران ذغال سنگ معدن جو در کرمان می‌گویند به دلیل تعلیقی که از ابتدای سال ۹۴ در فعالیت‌های این واحد معدنی به وجود آمده است هم اکنون وضعیت اشتغال نزدیک به ۳۸۰ کارگر این واحد معدنی نامعلوم است. منابع خبری ایلنا در معدن جو با اعلام این خبر به ایلنا افزودند: اعتبار آخرین قرارداد کاری آن‌ها در تاریخ ۲۹ اسقند سال گذشته خاتمه یافت اما با وجود گذشت بیش از دو هفته از شروع سال جدید هنوز این واحد معدنی در تعطیلی به سر می‌برد.

‎پیمانکاران شهرداری باردیگر اقدام به درگیری خونین منجر بقتل نمودند

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- درگیری خونین ‌هادی ساعی و عمویش با پیمانکاران شهرداری در نهایت با مرگ پایان یافت. عموی ۶۰ ساله تکواندوکار معروف کشورمان، پس از درگیری با پیمانکاران شهرداری به طرز مشکوکی جان باخت و پرونده‌ای را پیش روی بازپرس دادسرای جنایی قرار داد.

‎برخورد ماموران سد معبر شهرداری تهران با فرزند علی چراغی در هنگام دستفروشی

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- ابوالفضل چراغی فرزند کارگری که ۲۳ مردادماه سال گذشته بر اثر ضرب و شتم ماموران پیمانکاری شهرداری تهران کشته شده بود، صبح امروز در هنگام دستفروشی میوه در نزدیکی محل زندگیشان مورد برخورد ماموران پیمانی سد معبر شهرداری تهران قرار گرفت اما با دخالت کسبه و اهالی محل ماموران از صحنه درگیری گریختند.

‎اطلاعات به روز و مستندی از وضعیت اعتیاد کشور وجود ندارد

دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۴-۰۶-IranSOS- رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی خبرداد و افزود: برای مداخله، برنامه ریزی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید از وضعیت حقیقی آنها در جامعه آگاه شویم، که راه حل رسیدن به این آگاهی‌ها راه اندازی “سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی” است.