‎۷ ماه تلاش کارگران کارخانه آجر پزی نکا برای دریافت حقوق

پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- منابع کارگری ایلنا در استان مازندران از هفت ماه تلاش بی‌نتیجه ۸۰ کارگر کارخانه آجر پزی نکا برای دریافت مطالبات معوقه‌شان خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا، ۸۰ کارگر قرار دادی کارخانه آجر پزی نکا که بعد از تعطیلی کارخانه از شهریور ماه ۹۳ بیکار شده‌‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از کارفرما دریافت کنند.

‎۶۰ کارگر «کشتی سازی دریای خزر» بدون دریافت دو ماه حقوق اخراج شدند

‎پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- به تازگی دست کم ۶۰ نفر از کارگران پیمانی کارخانه «کشتی سازی دریای خزر» در استان مازندران به دلیل اتمام اعتبار قراردادهای کارشان اخراج شدند. به گزارش ایلنا، از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری دست کم ۶۰ نفراز کارگران قراردادی شاغل در کارخانه سکو و کشتی سازی دریای خزر که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری صنعتی دریایی ایران صدرا در شهرستان بهشهر به کارهای تعمیرات کشتی، ساخت سکوهای نفتی و… مشغول‌اند به بهانه اتمام قرارداد کاری اخراج شده‌اند.

‎حوادث کار روزانه یک قربانی در تهران می‌گیرد

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ ۴۳۳ تن در پی حوادث ناشی از کار در سطح استان تهران خبر داد. دکتر بشیر نازپرور در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره گفت: برابر آماری که در مراکز پزشکی قانونی تهران به ثبت رسیده است، در سال گذشته ۴۳۳ تن در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

بریده باد…!

پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- فرخ حیدری: در میان هیاهو و مظلوم نمایی های تبلیغاتی در مورد فاجعه کشتار مکه… بناگاه دو موضوع جدید هم وارد دستگاه گسترده تبلیغات رژیم شد. یکی نام حکومت عربستان سعودی به «رژیم حاکم بر حجاز» تغییر یافت و دیگر اینکه علاوه بر ضایعات جانی و مالی حجاج، «تعرض و تجاوز ناموسی» هم به آن افزوده شد…