‎تجمع کارگران اخراجی«فارسیت دورود» در مقابل وزارت کار به دومین روز رسید

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه فارسیت دورود صبح امروز برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت کار در تهران تجمع کردند. تعطیلی کارخانه فارسیت دورود و بیکاری بیش از ۲۶۰ کارگر دلیل اعتراض و تجمع صنفی کارگران است.

‎تعطیلی کارخانه «مازن گاز» ۳۹ کارگر را بیکار کرد

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- با تعطیلی کارخانه «مازن گاز» در شهرستان نکا، ۳۹ کارگر بدون دریافت حق عیدی سال گذشته بیکار شدند. کارگران به ایلنا گفته‌اند، کارخانه مازن گاز در استان مازندران که در زمینه تولید لوازم گاز سوز همانند اجاق گاز و بخاریهای گازی فعالیت تولیدی دارد اسفند ماه سال گذشته تعطیل اعلام شد و ۳۹ کارگر با سابقه‌ای که در این واحد مشغول بکار بودند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شده‌اند.

‎۲۰ کارگر قرار دادی «شیشه آبگینه» اخراج شدند

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- نزدیک به ۲۰ کارگر قرار دادی کارخانه شیشه «آبگینه» قزوین بیکار شدند. کارفرما با آغاز سال ۹۴ قرارداد کار این کارگران را تمدید نکرده است. به گزارش ایلنا، در آخرین روزهای کاری در سال ۹۳ به حدود ۲۰ نفر از کارگران کارخانه شیشه آبگینه اعلام شده است که به دلیل اتمام اعتبار قرارداد کارشان دیگر برای آن‌ها در این واحد صنعتی شغلی وجود ندارد. به همین دلیل این تعداد کارگر بعد از تعطیلات نوروز ۹۴ برای ادامه کار به کارخانه مراجعه کرده‌اند اما ماموران انتظامات مانع ورودشان به کارخانه شده‌‌اند.

‎اجراى حکم اعدام شش تن در اصفهان و شیراز

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- شش زندانى محکوم به اعدام در شیراز و اصفهان به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۴ تن در زندان اصفهان با اتهامات مرتبط با مواد مخدر اعدام شدند که نام یکى از اعدام شدگان به نام سیامک رنجبرى مشخص شده است، روز سه شنبه نیز حکم قصاص دو برادر به نام هاى على و رضا سردارى به اتهام قتل در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.

‎اخبار کوتاه از اعدام هاى گزارش نشده در شهرستان ها

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- طى دو هفته ١٣ محکوم به اعدام، در شهرستان هاى مختلف کشور به دار آویخته شدند که در گزارش های تاکنونی به آن اشاره ای نشده است. به گزارش هرانا، اجراى حکم اعدام این افراد توسط مراجع رسمى و یا رسانه ها اعلام نشده و اطلاعات آن نیز به تازگى در اختیار هرانا قرار گرفته است. بنا بر اطلاع هرانا، ٣ تن از متهمین مواد مخدر در روز ۶ فروردین، در زندان وکیل آباد مشهد به دار آویخته شدند و نهم فروردین یک متهم مواد مخدر به نام هاشم فیروزى در شیراز اعدام شد.

‎آزادی سه زندانی از زندان مهاباد به قید وثیقه

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- مختار زارعی، کاوان محمدپور و پیشوا صالح زاده به قید وثیقه از زندان مهاباد آزاد شدند. به گزارش هرانا، برای هر کدام از  این سه زندانی، از سوی دادگاه مهاباد قرار وثیقه صدوپنجاه میلیون تومانی صادر شده بود که با تودیع وثیقه روز سه شنبه بیست و پنجم فروردین آزاد شدند.

‎اجراى حکم اعدام هشت زندانى در زندان رجایى شهر کرج

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- حکم اعدام هشت زندانى در زندان رجایى شهر کرج اجرا شد. به گزارش هرانا، این زندانیان اغلب با اتهامات مربوط به مواد مخدر محکوم به اعدام شده و از روز شنبه به سلول هاى انفرادى اندرزگاه پنج زندان رجایى شهر منتقل شده بودند، منصور غلام زاده، رضا قربانى، محمود ملکى، احمد ملکى زاده و حمید فرجلو از جمله این زندانیان بودند و هویت سه تن هنوز براى هرانا مشخص نشده است.

‎بازگشت امید کوکبی از انفرادی به بند عمومی

‎سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- امید کوکبی پس از شش روز انفرادی تنبیهی به بند عمومی بازگردانده شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ یکشنبه گذشته بند ۳۵۰ زندان اوین یک بار دیگر مورد حمله گارد ویژه قرار گرفت. در جریان حمله به بند ۳۵۰ که با همراهی مقامات زندان اوین و حضور پرتعداد سربازان گارد صورت گرفت، اموال زندانیان به بهانه تفتیش و بازرسی، تخریب شد و فضای این بند برای چندین ساعت به تشنج کشیده شد.

‎بخشش اعدامی پای چوبه دار در اراک

سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- متهم محکوم به اعدام در شهر غرق آباد شهرستان ساوه استان مرکزی از طناب دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما (واحد مرکزی خبر)؛ رئیس دادگاه عمومی بخش نوبران شهرستان ساوه گفت: غلامرضا غلامی ۴ سال پیش به قصد سرقت وارد منزل مقتول حسین رضاخانلو شده بود و با ضربات چکش وی را به قتل رسانده بود.