‎روند جدید پرونده مولوی نقشبندی در آستانه ورود به چهارمین سال بازداشت

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- مولوی فتحی محمد نقشبندی امام جمعه اهل سنت راسک علیرغم نقض حکم وی توسط دیوان عالی کشور و قول مکرر برای آزادی وی به خانواده مسئولان قضایی اما از «روند جدیدی» در پرونده وی خبر داده‌اند. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ مولوی فتحی محمد نقشبندی و ۹ تن از همراهانش در حالی وارد چهارمین سال بازداشت خود می‌شوند که دیوان عالی کشور بدلایل نبود ادله محکمه پسند رای به نقض احکام صادر شده توسط دادگاه انقلاب زاهدان داده است.

‎انتقال امید کوکبی از بند عمومی به انفرادی بند ۲۴۰

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- امید کوکبی در پی بازرسی از محل حبس‌اش به انفرادی منتقل شده است. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ امید کوکبی دانشجوی دکترای فیزیک هسته‌ای دانشگاه تگزاس آمریکا که از بهمن ماه ۸۹ در زندان بوده و به ده سال حبس محکوم شده است، در پی بازرسی از محل حبس‌اش به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین انتقال یافته است.

‎ نقدی: ‎حضور زنان در ورزشگاه‌ها فضیلتی برای آنان نیست

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- محمدرضا نقدی در همایش بین المللی میلاد کوثر با طرح این سوال که آیا حضور در ورزشگاه ها خواسته ی واقعی زن ایرانی است؟ تاکید کرد: حضور زنان در ورزشگاه ها فضیلتی برای زنان نیست بلکه زن ایرانی  نقش آفرینی در صحنه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و عرصه های مهم دیگر را می خواهد.

‎۱۵۰ کارگر قراردادی «ذوب آهن اردبیل» در سال جدید بیکار شدند

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- قرارداد کار ۱۵۰ کارگر قرار دادی و باسابقه کارخانه «ذوب اهن اردبیل» با ۵ ماه حقوق معوقه در سال ۹۴ تمدید نشد. منابع کارگری ایلنا در کارخانه ذوب آهن اردبیل اعلام کردند قرارداد کار حدود ۱۵۰ تن از کارگران قرار دادی و باسابقه کارخانه ذوب آهن اردبیل در سال ۹۴ به دلیل عدم نیاز تمدید نشده است و هم اکنون این تعداد کارگر فقط تواسته‌اند برای پیگیری این موضوع و دریافت مطالبات مزدی معوقه خود به اداره کار اردبیل شکایت کنند.

‎تجمع همزمان کارگران فولاد آذربایجان و گیربکس سازی میانرو

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- صدها کارگر اخراجی فولاد آذربایجان به همراه شماری از کارگران گیربکس سازی «میانرو» صبح امروز مقابل دفتر نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. به گزارش ایلنا، حدود ۳۰۰ کارگر اخراجی فولاد آذربایجان صبح امروز (پنج شنبه ۲۰ فروردین) در اعتراض به بلاتکلیفی و تعویق حقوق و عیدی مقابل دفتر «محمدرضا مددی»، نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

‎پیامدهای توافق هسته ای، جامعه مدنی و حقوق بشر

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- آیدا قجر: توافق هسته ای از منظر یک معامله بین المللی و یا از دریچه منافع ملی، چگونه ارزیابی می شود؟ پیام ها و پیامدهای چنین توافقی چیست؟ نمونه چنین سوال هایی در روزهای اخیر در بسیاری از محافل سیاسی و رسانه ای شنیده می شود. ایران وایر کوشیده در گفت و گو با چند صاحب نظر داخل و خارج از ایران، برای این سوال ها، پاسخ بیاید. امروز و فردا این مجموعه نظرخواهی ها منتشر می شوند. در بخش سوم این مجموعه، عبدالکریم لاهیجی، رئیس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، رضا علیجانی، تحلیل گر سیاسی و مهران مصطفوی، استاد دانشگاه به این پرسش ها پاسخ داده اند.

‎انتقال مجید مقدم به سلول های انفرادی زندان اوین

پنج شنبه ۲۰  فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- مجید مقدم زندانی سیاسی، در پی اعتصاب غذا به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ اوین منتقل شد. به گزارش هرانا، مجید عابدین زاده مقدم در اعتراض به وضعیت خود و شرایط بد بند هشت زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود. یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: «شرایط مجید و وضعیت بهداشتی بند هشت اینقدر بد است که مجید از مادرش خواسته است برای ملاقات نیاید چون با هربار دیدن پسرش در آن وضعیت کاملا به هم می ریزد.»

‎اجراى حکم حبس فرحناز میثاقیان٬ ‎شهروند بهایى

پنج شنبه ۲۰  فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- حکم یک سال حبس تعزیرى فرحناز میثاقیان شهروند بهایى، اجرا شد. به گزارش هرانا، فرحناز میثاقیان روز هفدهم فروردین، خود را جهت تحمل یک سال حبس تعزیرى به زندان یزد معرفى کرد. فرحناز میثاقیان در مرداد ماه ١٣٩٠، در جریان بازداشت گسترده شهروندان بهایى به همراه بیست نفر دیگر بازداشت و به دو سال حبس محکوم شد که یک سال آن تعزیرى و یک سال نیز تعلیقى بود.