‎حمله گارد زندان به بند ۳۵۰ اوین

سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- محل حبس زندانیان سیاسی در اوین بار دیگر به بهانه تفتیش و بازرسی مورد هجوم پرتعداد ماموران قرار گرفت. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ روز یکشنبه مقامات زندان اوین با همراهی سربازان گارد حفاظت زندان با ورود به بند ۳۵۰ زندان اوین که محبس حدودا ۴۰ تن از زندانیان سیاسی است، به شکل کم سابقه‌ای اقدام به بازرسی و تفتیش محل زندگی، اموال و وسایل شخصی زندانیان سیاسی کردند.

‎احضار یک خبرنگار زن خبرگزاری ایسکانیوز به وزارت اطلاعات

‎سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- پس از انتشار اطلاعاتی مبنی بر اعلام پناهندگی سردبیر سابق خبرگزاری ایسکانیوز، یک خبرنگار این خبرگزاری نیز به وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. به گزارش هرانا به نقل از «سحام»؛ پس از انتشار اخباری مبنی بر اعلام پناهندگی امیرحسین متقی سردبیر سابق خبرگزاری ایسکانیوز، که برای پوشش اخبار مذاکرات هسته‌ای به لوزان سوئیس اعزام شده بود، یکی از خبرنگاران زن این خبرگزاری (ط. ر) برای دفعات متوالی به دفتر وزارت اطلاعات واقع در خیابان ابوذرغفاری شمالی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

‎مرتضوی رسما برای محاکمه احضار شد

سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- متهم و شکات پرونده دادستان سابق تهران و مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی (سعید مرتضوی) برای حضور در جلسه محاکمه که قرار است پنجم اردیبهشت ماه برگزار شود، احضار شدند. به گزارش هرانا، مصطفی ترک همدانی یکی از شاکیان پرونده مرتضوی روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت: شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران در اخطاریه‌هایی جداگانه نماینده سازمان تامین اجتماعی، علیرضا دقیقی، پیمان عطار و مرا برای حضور در جلسه محاکمه دعوت کرده است.

‎بخشش متهم به قتل پای چوبه دار

‎سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۴-۰۷-IranSOS- یک نفر متهم به قتل در مشهد پای چوبه دار بخشیده شد. به گزارش هرانا، رئیس شورای بخش شاندیز به خبرگزاری صدا و سیما گفت: این متهم ۲۰ ساله در چهارشنبه آخرسال ۱۳۹۲ در درگیری با جوان دیگری در منطقه بلوار پیروزی مشهد او را با ضربه چاقو به قتل رساندو به قصاص (اعدام) محکوم شده بود.