‎نسرین ستوده: حکمى مبنى بر کاهش محرومیت به من ابلاغ نشده است

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- حکم کاهش محرومیت حرفه اى نسرین ستوده هنوز به وى ابلاغ نشده است. به گزارش هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اخبار تایید نشده اى منتشر شده بود مبنى بر اینکه دادیار اجراى احکام دادسراى ناحیه ٣٣، درنامه اى به کانون وکلاى دادگسترى مرکز، اعلام کرده است که شعبه۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران طى دادنامه اى ده سال محرومیت از حرفه وکالت نسرین ستوده را به دو سال تبدیل نموده است.

‎ملاقات نوروزی موسوی و رهنورد با اعضای خانواده

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که بیش از پنج سال در حصر خانگی به سر برده اند، به مناسبت عید نوروز با خانواده خود ملاقات کردند. به گزارش هرانا به نقل از کلمه، سال نو در حالی برای محصوران خانه اختر آغاز شد که آنها و شیخ محصور جماران پنجاهمین ماه حصر غیرقانونی خود را سپری می کنند. اما با وجود انتظار افکار عمومی برای عمل دولتمردان به وعده رفع حصر، هیچ تغییری در وضعیت رهنورد، موسوی و کروبی ایجاد نشده و دیدارهای نوروزی آنها با خانواده نیز همچنان در فضایی امنیتی و محدود و تحت کنترل صورت گرفته است.

‎محکومیت حبس برای دو عضو جوان حزب ندا

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- در پی برگزاری دادگاه و محاکمه جاوید فخریان و محسن بیگلربیگی، دو عضو جوان حزب ندای ایرانیان، دادگاه برای آن‌ها احکام نسبتا سنگینی صادر کرد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ بر اساس رای دادگاه بدوی، جاوید فخریان به سه سال و نیم حبس و محسن بیگلر بیگی به دو سال حبس محکوم شده‌اند. فخریان پیش از این هم یک محکومیت تعلیقی داشته است که در صورت تایید نهایی حکم اخیر، قابل اجرا خواهد بود.

‎انتقال مسعود باستانی از زندان به بیمارستان

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- مسعود باستانی زندانی سیاسی و روزنامه نگار محبوس در زندان رجایی شهر کرج برای درمان به بیمارستان منتقل شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ این روزنامه نگار زندانی در اسفندماه گذشته نیز به علت حمله قلبی و لمس شدن بخشی از بدنش به بیمارستان منتقل شده بود. در حالی که همچنان به دنبال علت لمس شدن بخشی از بدن او بودند و متخصص مغز و اعصاب ازمایش‌هایی را برای او تجویز کرده بود با دستور خدابخشی معاون امنیت دادستان تهران به زندان برگردانده شد.

‎بازرسی مجدد بند ۷ زندان اوین توسط مامورین گارد زندان

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- روز شنبه ۲۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۴، ماموران گارد زندان اوین با یورش به بند ۷ این زندان، نسبت به تهدید زندانیان و تخریب وسائل شخصی آن‌ها اقدام کردند. به گزارش هرانا، براساس گزارش ارسالی به «سحام»، درحالی‌که تمامی فضای بند ۷ زندان اوین به دوربین مدار بسته مجهز و توسط این دوربین‌ها و مامورین قابل رویت است، یورش ماموران گارد زندان اوین به این بند، به بهانه بازرسی انجام شده است.

‎معلمان در بوشهر برای سومین روز متوالی تجمع کردند

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- بیش از ۲۰۰ معلم در بوشهر صبح امروز (دوشنبه ۲۴ فروردین) مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند. به گزارش ایلنا، معلمان معترض خواستار افزایش دستمزد و بهبود وضعیت معیشتی خود هستند. یک معلم در بوشهر در تشریح مطالبات معلمان حاضر در تجمع گفت «معلمان خواستار هماهنگ شدن حقوق خود و سایر کارمندان دولت هستند.»

‎تجمع کارگران فارسیت دورود مقابل ساختمان وزارت کار

دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۳-IranSOS- این کارگران که از لرستان به تهران آمده‌اند به ایلنا گفته‌اند از روز ۱۵ فروردین ۹۴شرکت فارسیت دورود اجازه ورود کارگران به کارخانه را نداده است و اعلام کرده‌اند به دلیل مشکلاتی که وجود دارد، قصد ادامهٔ فعالیت ندارد. ۱۲۰ نفر از کارگران شرکت فارسیت دورود از صبح امروز دراعتراض به تعطیلی این شرکت  مقابل ساختمان وزارت کار در تهران تجمع کردند.