‎انتقال ابراهیم مددی و داود رضوى به زندان اوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- ابراهیم مددی و داوود رضوى، دو فعال کارگرى که در آستانه روز جهانى کارگر بازداشت شده بودند، به زندان اوین منتقل شدند. به گزارش هرانا، ابراهیم مددى و داوود رضوى از رهبران سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد، حدود ساعت نیم بامداد روز چهارشنبه، با مراجعه مأمورین امنیتى و حکم بازداشتى که از سوى امین ناصرى بازپرس شعبه ۶ دادسراى اوین صادر شده بود، بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

‎ممانعت از بزرگداشت روز جهانى کارگر توسط سندیکاى شرکت واحد

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- از اقدام برخى اعضاى سندیکاى شرکت واحد در پخش گل و شیرینى بین رانندگان و کارگران به مناسبت روز جهانى کارگر ممانعت شد. به گزارش هرانا، اعضاى سندیکاى شرکت واحد قصد داشتند قبل از روز جهانى کارگر و در یک روز غیرتعطیل به سیاق هر ساله اقدام به پخش گل و شیرینى کنند که نیروهاى امنیتى با حضور گسترده در پایانه هاى اتوبوسرانى مانع این امر شدند.

‎اعدام یک زندانی در قزوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- حکم اعدام مردی متهم به قتل، صبح امروز (چهارشنبه) در زندان مرکزی قزوین اجرا شد. به گزارش هرانا، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت : به دنبال وقوع قتل جوان ۲۵ ساله در سال ۹۲ ، ماموران پلیس، قاتل متواری را در یکی از مناطق تهران دستگیر کردند.

‎توقف درمان حسین رونقى در بند هفت زندان اوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- روند درمان حسین رونقى زندانى سیاسى، که به تازگى به بند هفت زندان اوین انتقال یافته، متوقف شده است. به گزارش هرانا، با وجود توصیه پزشکان و مراجعات مکرر خانواده حسین رونقى به مسئولین قضایى مبنى بر ضرورت اعزام به بیمارستان و ادامه درمان، تاکنون از اعزام وى به بیمارستانى در خارج از زندان ممانعت شده است.

‎نگرانی مدافعان حقوق بشر از «بازداشت گسترده» فعالان سیاسی در خوزستان

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- سازمان‌های عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر، نهم اردیبهشت ماه، در مورد گزارش‌ها از بازداشت ده‌ها نفر از فعالان سیاسی در استان خوزستان به وسیله نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ایران،  ابراز نگرانی کرده‌اند. بنا بر این گزارش‌ها در میان بازداشت‌شدگان کودکان نیز حضور دارند.

‎بازداشت ابراهیم مددى و داوود رضوى در آستانه روز جهانى کارگر

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- ابراهیم مددى و داوود رضوى، از فعالین کارگرى و اعضاى سندیکاى شرکت واحد، در آستانه روز جهانى کارگر بازداشت شدند. به گزارش هرانا، رو سه شنبه هشتم اردیبهشت کمتر از سه روز مانده به روز جهانى کارگر، آقایان ابراهیم مددى و داوود رضوى از اعضاى هیئت مدیره سندیکاى شرکت واحد در تهران بازداشت شدند.

‎اعتراض کارگران قطار شهری اهواز به چهارمین روز متوالی رسید/ پرداخت یک ماه از پنج ماه حقوق معوقه

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- اعتراض صنفی کارگران قطار شهری اهواز در حالی به چهارمین روز متوالی رسید که روز گذشته همزمان با سومین روز اعتراض صنفی این کارگران که همچنان با توقف کار همراه است، به دستور کارفرما یک ماه از مطالبات ۵ ماهه کارگران پرداخت شد.

‎بازداشت دو فعال کارگری در تهران

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- بامداد چهارشنبه دو تن از کنش‌گران مستقل جامعه کارگری در تهران در منازل شان بازداشت شدند. ‎به گزارش ایلنا٬ بامداد چهارشنبه (نهم اردیبهشت) دو تن از کنش‌گران مستقل جامعه کارگری در تهران در منازل شان بازداشت شدند.

‎کارگران ایران تایر در اعتراض به تحمیل قراردادهای جدید تجمع کردند

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- کارگران کارخانه ایران تایر صبح امروز در اعتراض به تصمیم کارفرما برای افزایش تعداد پیمانکاران خطوط تولید در محوطه کارخانه تجمع کردند. کارگران معترض به ایلنا گفته‌اند: از ابتدای سال جاری مدیریت کارخانه قصد دارد تا قسمت‌های مختلف کارخانه را به شرکت‌های پیمانکاری حجمی واگذار کند؛ به تازگی گروه‌هایی از کارگران برای عقد قرارداد جدید کار فراخوانده شده‌اند و در قرارداد کار هرکدام یک شرکت متفاوت پیمانکاری به عنوان کارفرما درج شده است.