‎اجرای حکم اعدام دو زندانی در زاهدان

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۱-IranSOS- دو زندانی محکوم به اعدام، صبح روز شنبه در زندان زاهدان به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، زندانیان اعدام شده از متهمین مرتبط با مواد مخدر بودند که روز گذشته از بند هفت زندان زاهدان جهت اجرای حکم به انفرادی منتقل شده بودند.

‎جهانگیر: سالانه ۵۰۰ هزار نفر مجرم وارد زندانهای کشور می‌شوند

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۱-IranSOS- نگهداری زندانیان در خارج از زندان از سیاستهای جدید قوه قضاییه در سال ۱۳۹۴ است. به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما (واحد مرکزی خبر)؛ رییس سازمان زندانهای کشور در مراسم معارفه مدیران کل کهگیلویه و بویراحمدگفت: سالانه ۵۰۰ هزار نفر مجرم وارد زندانهای کشور می‌شوند که ۵۰ درصد آن‌ها کمتر از یک ماه در زندان به سر می‌برند.

‎بازداشت یک فعال کارگری در سنندج

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۱-IranSOS- نظام صادقی فعال کارگری، در شهر سنندج بازداشت شد. به گزارش هرانا به نقل از کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، روز چهارشنبه ۱۹ فروردین نظام صادقی فعال کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در شهر سنندج دستگیر شد.

پشتیبانی از جعفر پناهی و فیلم تاکسی

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۱-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر٬ پیام رسانه ای: پاریس، ۱۰ آوریل ۲۰۱۵ (۲۱ فروردین ۱۳۹۴) فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر مفتخر است که پشتیبانی خود را از نمایش اول آخرین فیلم سینماگر ایرانی جعفر پناهی، تاکسی (Taxi Téhéran) در روز ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) در سینما ام ک ۲ کی دِ سَن (MK2 Quai de Seine) در همکاری با مِمنتو فیلمز اعلام کند.

گردهمایی برای همبستگی با نسرین ستوده و یارانش حق کار، حق دگراندیشان

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۱-IranSOS- نسرین ستوده : «درهمه جای دنیا تحقق حقوق بشر به یک شرط اساسی وابسته است و آن فعالیت شهروندان و فعالان حقوق بشر در یک جامعه است. بنابراین تحقق حقوق بشر در ایران مثل همه جای دنیا، تبعیت می‌کند از دقت لازم و شهامت مدنی و فعالیت فعالان حقوق بشر در ایران.»