‎بازداشت یک شهروند بهایى در تهران

‎‎‎جمعه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۴-IranSOS- فریما فرزندى شهروند بهایى ساکن تهران توسط مأمورین امنیتى بازداشت شد. به گزارش هرانا، مأموران امنیتى روز سه شنبه اول اردیبهشت، با ورود به منزل شخصى فریما فرزندى پس از تفتیش و فیلمبردارى، وى را بازداشت و به مکان نامعلومى انتقال دادند.

‎بار دیگر ضرب و شتم دستفروشان؛ این بار در میدان هفت تیر تهران

پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۳-IranSOS- سختگیری ماموران شهرداری به دستفروشان، این بار در تهران خبرساز شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ روز سه شنبه گروهی از ماموران شهرداری منطقه ۶ تهران ضمن حمله به دستفروشان حاضر در پیاده رو ضلع شرقی میدان هفت تیر و ضرب و شتم آن‌ها، از گاز فلفل استفاده کردند.

‎اعدام ۹ زندانی در بندرعباس

پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۴-IranSOS- نه زندانی صبح امروز در زندان مرکزی بندرعباس به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، حکم اعدام نه زندانی که دیروز جهت اجرای حکم به انفرادی منتقل شده بودند صبح پنجشنبه در محوطه زندان مرکزی بندر عباس اجرا شد، اتهام سه تن از این افراد قتل عمد و شش تن دیگر مرتبط با جرائم مواد مخدر بود.

‎حسن خمینی: وزارت کشور با جریانات افراطی ضعیف برخورد کرده است

پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۳-IranSOS- پس از تهدید انصار حزب الله مبنی بر اینکه اجازه سخنرانی به حسن خمینی و ناطق نوری نخواهد داد حسن خمینی در واکنش به این تهدید اعلام کرد که  «ضعف برخورد وزارت کشور در حادثه شیراز مقداری جریانات دیگر را هم جری کرده است.»

‎بلاتکلیفی ۱۹۰ کارگر در پی تعطیلی موقت مجتمع فولاد البرز

پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۳-IranSOS- در پی ادامه بحران مالی در کارخانه فولاد البرز در شهرستان تاکستان، این واحد صنعتی موقتا تعطیل شد وحدود ۱۹۰ کارگر قرار دادی بلاتکلیف شدند. منابع کارگری ایلنا در تاکستان گزارش کردند، مجتمع فولاد البرز در استان قزوین که در زمینه ساخت و تولید انواع میلگرد فعالیت دارد به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود مواد اولیه تولید و بحران در منابع مالی عنوان می‌شود، موقتا از روز دوشنبه سی‌ام فروردین ماه تا حداقل روز شنبه پنجم اردیبهشت ماه موقتا تعطیل اعلام شده است و ۱۹۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی با ۴ ماه حقوق معوقه به همراه عیدی سال ۹۳هم اکنون بلاتکلیف هستند.

‎۸۵ کارگر «سینجر» اخراج شدند/ ۴۰ کارگر دیگر در لیست اخراج

پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۳-IranSOS- کارگران کارخانه سینجر می‌گویند با وجود آنکه کارفرمای این کارخانه دستمزد و بیمه کارگران را به موقع پرداخت می‌کند اما کارگران با قراردادهای کوتاه مدت یک ماهه کار می‌کنند و در پایان هر ماه نگران از دست دادن شغلشان هستند. به گفته کارگران سینجر ، این کارخانه در سال جاری به دلایلی همچون کمبود برخی مواد اولیه تولید (ورق استیل برد) و ورود رقبای جدید دچار کاهش تولید و سفارش شده است. بطوری که تعدیل کارگران در بهمن ماه سال گذشته (۹۳) واخراجی‌های اخیر به سبب پائین بودن حجم سفارشات محصولات تولیدی انجام شده است.

‎موج نارضایتی کارگران بازنشسته از نرخ مستمری‌ها در سال ۹۴

‎پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۳-IranSOS- اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از مصوبه دولت در ارتباط با افزایش ۱۵ درصدی مستمری بازنشستگان در سال ۹۴، این مصوبه را خلاف قانون و یک بدعت گذاری در تصویب نرخ مستمری‌ها دانست. به گزارش ایلنا٬ دربخش‌هایی از این بیانیه ضمن ابراز تاسف از تصویب چنین مصوبه‌ای در آستانه هفتهٔ کارگر آمده است «در حالیکه همه منتظر افزایش نرخ ۱۷ درصدی مستمری‌ها بودند در کمال ناباوری، دولت محترم نرخ ۱۵ درصدی را تصویب کرد و متأسفانه در آستانه هفته کارگر و روز کارگر، مصوبه افزایش ۱۵ درصدی مشمولین ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی موجی از نارضایتی را در بین جامعه کارگری به بار آورد».