‎رئیس‌جمهور آمریکا خواهان آزادی جیسون رضائیان شد

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، خواهان آزادی جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی روزنامه واشنگتن‌پست شده است که از حدود ۹ ماه پیش در ایران زندانی است. به گزارش هرانا به نقل از بی‌بی سی؛ آقای اوباما شنبه شب (۲۵ آوریل/۵ اردیبهشت) در مهمانی سالانه خبرنگاران در کاخ سفید گفت که آقای رضائیان «تنها به دلیل نوشتن درباره بیم‌ها و امیدهای مردم ایران و روایت داستان آن‌ها» زندانی شده است.

‎پنج زندانى در کرمان و جیرفت اعدام شدند

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- صبح روز پنجشنبه سوم اردیبهشت، ۵ متهم مواد مخدر در شهرهاى کرمان و جیرفت پاى چوبه دار رفتند. به گزارش هرانا، حکم اعدام ٣ تن از این محکومین در زندان کرمان و ٢ نفر نیز در زندان جیرفت اجرا شد.

‎انتقال محمدرضا عالی پیام به قرنطینه زندان رجایی شهر

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- صبح روز گذشته محمدرضا عالی پیام (ملقب به هالو) شاعر طنز‌پرداز منتقد حکومت ایران، برای طی دوران حبس خود به قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گزارش هرانا، یک منبع مطلع دراین خصوص به خبرنگار «سحام» گفت: «محمدرضا عالی پیام دیروز صبح به بند قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شده و امکان ارتباط با خارج از زندان از او سلب شده است.»

‎اعدام دو زندانی در زنجان و ابهر

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- حکم اعدام دو زندانی به اتهام شرارت و تجاوز به عنف صبح امروز در زندانهای زنجان و ابهر به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ دادستان استان زنجان گفت: حکم متهم اول در زندان اسلام اباد زنجان اجرا و این فرد به دار اویخته شد .

‎دادگاه مرتضوی غیرعلنی شد، شاکیان را به جلسه راه ندادند

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- دادگاه سعید مرتضوی روز شنبه پنجم اردیبهشت در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری به ریاست «محمدرضا محمدی کشکولی» به صورت غیر علنی برگزار شد. به گزارش هرانا به نقل از «سحام»؛ علی‌رغم درخواست شاکیان و متهم (سعید مرتضوی) برای برگزاری علنی دادگاه، رئیس شعبه ۷۹ کیفری استان تهران، به دلایل نامشخصی ازعلنی کردن دادگاه جلوگیری کرده است.

‎آمارهایی درباره خودکشی در ایران

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- آمارها نشان می‌دهد در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۲ روزی بیش از ۱۱ نفر در کشور خودکشی کرده‌اند، بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور در ۹ ماهه سال ۹۲، ۳۱۲۵ نفر خودکشی کرده‌اند و از میان این افراد ۹۸۲ تن را زنان و ۲۱۴۳ تن را مردان تشکیل می‌دهند.

‎رونمایی از قرارداد جنجالی مرتضوی و زنجانی

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- بالاخره سکوت رئیس سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره پرونده بابک زنجانی و چک‌های ۳٫۵ میلیارد یورویی سازمان که نزد زنجانی به امانت مانده بود، شکست. به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی به‌تازگی در گفت‌وگویی با نشریه «آتیه نو» این سازمان، به روند رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی، مدیرعامل سابق این نهاد بیمه‌گر واکنش نشان داده است.

‎اروپا به سیاست ننگ آور پایان دهد!

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۶-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر واکنش نامناسب شب گذشته شورای اروپا را به مصیبت جاری در دریای مدیترانه محکوم می کند‫.‬ کشورهای اروپایی تصمیم گرفته اند بودجه عملیات زیر هدایت فرانتکس را سه برابر کنند. به گفته رییس این نهاد، فابریس لگری، ماموریت این عملیات نجات انسان ها نیست. اقدامات اعلام شده ـ تقویت همکاری های پلیسی، تخریب قایق های قاچاقچیان، برقراری برنامه های تازه برای بازگرداندن پناهجویان ـ همه در جهت اشتباه هستند و به جای حمایت از حقوق بشر مهاجران به محافظت از امنیت مرزهای اروپا اولویت می دهند. اقدامات امنیتی در گذشته موفق نبوده اند و در آینده هم نخواهند بود.