‎آزادى نسیم اشرفى از زندان اوین

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- نسیم اشرفى شهروند بهایى، با پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا، نسیم اشرفى شهروند بهایى، امروز چهارشنبه نوزدهم فروردین با پایان یک سال حبس، از بند زنان زندان اوین آزاد شد. نسیم اشرفى در بیست و دو خردادماه سال ١٣٩٢، در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضى محمد مقیسه اى به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات بهایى محاکمه و به ٣ سال حبس تعزیرى محکوم شده بود.

‎پرونده جیسون رضاییان در نوبت رسیدگی

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۴-۰۹-IranSOS- رییس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده جیسون رضاییان در نوبت رسیدگی قرار دارد. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران این مطلب را اعلام کرد. جیسون رضاییان روزنامه نگار آمریکایی ایرانی الاصلی است چندی پیش به همراه همسر و یکی از دوستانش بازداشت شد و کمی بعد از آن همسر و دوستش از بازداشتگاه آزاد شدند، اما او همچنان در بازداشت است.

‎تجمع کارگران «فولاد سازان فرآیند» در برابر ساختمان وزارت کار

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- شماری از کارگران کارخانه «فولاد سازان فرآیند» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی‌شان می‌خوانند، صبح امروز (۱۹ فروردین) با سفر به تهران در مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کردند. کارگران حاضر در تجمع امروز که تعدادشان ۵۰ نفر گزارش شده، در تشریح جزئیات مشکلاتشان به ایلنا گفتند: ۸۰ نفر از کارگران دائمی کارخانه «فولاد سازان فرآیند» در شهرستان ملارد که با اقدام ناگهانی کارفرما در روز ۲۵ فروردین ماه سال ۹۳ به شیوه‌ای که آنان توهین‌آمیز می‌خواندند اخراج شده بودند، با وجود شکایت در اداره کار و دریافت حکم بازگشت به کار و توقیف اموال، پس از گذشت حدودا یکسال بدون حقوق همچنان بلاتکلیف‌اند.

‎تعویق سه ماه حقوق ۳۰۰ کارگر کارخانه «الگانت» سمنان

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- کارگران کارخانه الگانت به ایلنا گفته‌اند در ۳ ماهه انتهای سال ۹۳ (دی، بهمن و اسفند) ۳۰۰ نفر از آن‌ها دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. همچنین هنوز عیدی و پاداش دو سال (۹۲ و ۹۳) به کارگران پرداخت نشده است.

‎کارگران اخراجی معدن کوشک بافق هنوز به بیمه بیکاری معرفی نشده‌اند

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- با گذشت چند هفته از اخراج ۱۷ کارگر معدن کوشک، این کارگران هنوز به بیمه بیکاری معرفی نشده‌اند. به گزارش ایلنا، ۱۷ کارگر معدن کوشک بافق که در پایان بهمن ماه پارسال به دلیل شرکت فعال در اعتراضات صنفی اخراج شده بودند علی رغم پیگیری‌هایی که انجام داده‌اند هنوز به بیمهٔ بیکاری معرفی نشده‌اند.

‎لغو موقت اخراج ۲۲ کارگر تبریز کف پس از تجمع در محوطه کارخانه

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- اخراج ۲۲ کارگر کاشی سازی تبریز کف پس از تجمع همکارانشان در حمایت از آنها به طور موقت لغو شد. به گزارش ایلنا، ۲۲ کارگر تبریز کف که حداقل ۴ تن از آن‌ها رسمی [قرارداد دائمی] هستند روز یکشنبه (۱۶ فروردین) از طریق کارگزینی از اخراج‌ خود با خبر شدند. کارگران تبریز کف همان روز در اعتراض به این اخراج‌ها در محوطه کارخانه تجمع کردند که این تجمع صنفی به لغو موقت اخراج این ۲۲ کارگر منجر شد.

‎این خانه بوی خون می‌دهد!

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- آنچه قتل‌های خانوادگی را از سایر قتل‌های دیگر متمایز می‌کند این است که در بیشتر موارد، این نوع قتل‌ها بدون نقشه و برنامه از پیش تعیین شده و تنها بر اثر عصبانیت رخ می‌دهد. آنچه در نهایت دست اعضای یک خانواده را به خون یکدیگر آلوده می‌کند، ناتوانی در کنترل کردن خشم و نادانی از چگونگی یک رابطه مسالمت‌آمیز است.