‎تجمع کارگران کارخانه نساجی قائمشهر مقابل ساختمان فرمانداری

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- شماری از کارگران کارخانه نساجی قائمشهر (کارخانه شماره یک) صبح امروز (یکشنبه ۲۳ فروردین) در اعتراض به خصوصی سازی این واحد تولیدی مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان قائمشهر تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در قائمشهر گزارش کردند؛ اجتماع امروز کارگران نساجی قائمشهر در واکنش به خصوصی سازی این واحد دولتی و همچنین پرداخت نشدن یک ماه حقوق (اسفند ماه ۹۳) بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران بوده است. همچنین عیدی سال ۹۳ کارگران نیز پرداخت نشده است.

‎صدها معلم در اهواز، اندیمشک و الوار گرمسیری تجمع کردند

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- صد‌ها معلم در اهواز صبح امروز (یکشنبه ۲۳ فروردین) مقابل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان تجمع کردند. به گزارش ایلنا، معلمان معترض خواستار افزایش دستمزد و بهبود وضعیت معیشتی خود هستند. همزمان با این تجمع صد‌ها معلم معترض دیگر مقابل ادارات آموزش و پرورش اندیمشک و الوار گرمسیری تجمع کردند.

‎مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس تجمع کردند

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- نزدیک به ۱۵۰ مربی پیش دبستانی صبح امروز (یکشنبه ۲۳ فروردین) مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند. به گزارش ایلنا، مربیان پیش دبستانی معترض که از نقاط مختلف کشور به مقابل مجلس آمده‌اند خواستار استخدام رسمی در آموزش و پرورش هستند. این تجمع پس از آن برگزار می‌شود که وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی در هفته گذشته از برنامه وزارتخانه متبوعش برای استخدام ۵ هزار معلم خبر داده بود.

‎گزارشى از بند ٣۵٠ اوین، آزار زندانیان سیاسى به شیوه هاى متعدد

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- ریاست بند ٣۵٠ زندان اوین براى آزار و اعمال فشار بر زندانیان سیاسى از زندانیان غیرسیاسی بصورت هدفمند استفاده ابزاری می کند. به گزارش هرانا، در ادامه روند افزایش فشار بر زندانیان سیاسی که آخرین مورد آن بازرسی خارج از عرف هفته گذشته بند ٣۵٠ زندان اوین بود، اعتمادیان رییس این بند با استفاده از یکى از زندانیان بدنام که بنا به دلایل غیر سیاسی به ۵ سال زندان محکوم شده است و تحریک وى، مشکلات روحی و روانی مضاعفی را براى زندانیان سیاسى ایجاد کرده است.

‎طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اصلاح شد

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (اعاده شده از شورای نگهبان) توسط نمایندگان مجلس بررسی و اصلاح شد. به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ مواد ۱۳ و ۲۳ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر٬ برای تامین نظر شورای نگهبان توسط نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه (۳۲ فروردین ماه) بررسی و اصلاح شد.

‎اعدام شهروند مهریزی در ملاعام

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- یک شهروند مهریزی متهم به قتل،بامداد امروز در ملاعام در این شهر اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما (واحدمرکزی خبر) دادستان مهریز گفت: پس از رسیدگی پرونده در دادگستری مهریز و دادگاه کیفری یزد حکم قصاص (اعدام) متهم در دیوان عالی کشور تائید و این حکم صبح امروز در چهار راه دانشگاه مهریز با حضور اولیا دم، جمعی از مردم و مسئولان این شهر اجرا شد.

‎یک هشدار درباره رواج نژادپرستی در ایران

‎یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- «به نظر می‌رسد دستگاه نظارتی دولتی آنقدر غرق در برخی نظارت‌های سیاسی بر رسانه‌های غیررسمی است که یکی از مهم‌ترین زمینه‌های تخلف را نادیده می‌گیرند؛ تخلفی که به مرور زمان تبدیل به یک فرهنگ مبتذل و مخرب می‌شود. این فرهنگ ناهنجار چیزی نیست جز توهین به اقوام و نژادها و ادیان و مولفه‌های مشابه متمایز‌کننده انسان‌ها.»