‎محمد رضایی با پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد

‎دوشنبه ,۲۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – محمد رضایی زندانی ملی مذهبی بند ۳۵۰ زندان اوین با پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد و علی رضا رجایی به مرخصی اعزام شد. به گزارش هرانا، محمد رضایی عضو شورای فعالان ملی-مذهبی ساعاتی پیش با پایان دوره محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. همچنین علی رضا رجایی زندانی دیگر ملی- مذهبی پس از یک سال به مرخصی اعزام شد.

‎اعدام دو نفر در نوشهر

‎دوشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۲-IranSOS- حکم قصاص دو متهم به قتل سحرگاه دوشنبه در محوطه زندان شهر نوشهر به اجرا در آمد. به گزارش مهر،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نوشهر با تشریح روند اجرایی حکم قصاص گفت: “در دو پرونده جداگانه در سال ۱۳۸۵ فردی به هویت (ج – م) و در سال ۱۳۸۷ نیز فردی به هویت (م – الف) به ترتیب به جرم قتل عمد پسرعمو و کشتن دانشجوی مشهدی در حوزه قضایی بخش کجور شهرستان نوشهر با تلاش ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.”

‎گدازه ‎‌های آتشفشان دماوند، سه استان را می‌بلعد

‎دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان گفت: در صورت وقوع آتشفشان در دماوند ۱۰ هزار کیلومتر از زمین‌های زراعی و کشاورزی مازندران تخریب می‌شود و احتمال آلوده شدن هوای تهران نیز وجود دارد. به گزارش (ایسنا)، محسن مرتضوی در سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین و توسعه پایدار که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی ساری برگزار شد، در خصوص آخرین دستاوردهای علمی آتشفشان گفت: دماوند آتشفشان خفته‌ای است که در گذشته فعالیت داشته و در آینده نیز فعالیت خواهد داشت.

‎بابک زنجانی و ۱۵۰۰ کیلو طلای تقلبی

‎دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – بعد از بازداشت بابک زنجانی در ماه گذشته خبرها و ماجراهای مختلفی علیه و بعضا در حمایت از او منتشر شد. در این بین یکی از شاکیان خصوصی وی با مراجعه به ایسنا اسنادی را ارائه کرد که خواندنی و قابل توجه است. نام این سرمایه‌دار نوظهور جوان و جنجالی از زمانی که حضور پررنگی در رسانه‌ها پیدا کرد به‌ویژه گفت‌وگویی که با ایسنا داشت و پرده از برخی روابط و فعالیت‌هایش برداشت بیش از پیش در اذهان شکل گرفت. این حضورها و مصاحبه‌ها به‌زودی واکنش‌های مختلفی در جامعه ایجاد کرد که اغلب آنها از سوی منابع رسمی و دولتی بود.