‎کودکانی که تنبیه می‌شوند والدینی تنبیه‌گر می‌شوند

‎پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – یک روانشناس گفت: افرادی که در کودکی تنبیه می‌شوند در بزرگسالی به والدین تنبیه‌گر تبدیل می‌شوند. بنت الهدی امیری در گفت‌وگو با (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: تنبیه کودک به هیچ وجه مورد تایید نیست و توصیه می‌شود به جای تنبیه بدنی از محروم کردن کودک از کار یا چیز مورد علاقه‌اش استفاده شود.

‎«ماده مخدر “بی تی” در بین دانش آموزان جولان می‌دهد.»

‎پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲- IranSOS – پدران و مادران باید بشدت مواظب باشند. پان پراگ (بی تی BT) نام محصولی است خطرناک، اما بسیار ارزان که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمت کم‌تر از ۵۰۰ تومان حتی در برخی سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شود. محصول کشور هندوستان است که مخدرهای مشابه آن نیز در پاکستان و افغانستان تولید می‌شوند و دقیقاً همانند مخدر ناس، از طریق بزاق دهان مصرف می‌شود.

‎تعویق حقوق و سرگردانی کارگران قند کامیاب در کارخانه بی برق و گاز

‎پنجشنبه ,۱۷ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – نماینده کارگران کارخانه قند کامیاب از تعویق ۴ تا ۱۱ ماه حقوق کارگران و ادامه بلاتکلیفی ۱۵۰ نفر از کارگران در نتیجه نبود امکانات تولید در این کارخانه داد. این کارگر در تشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: در پی تجمع تعدادی از کارگران کارخانه قند کامیاب خمینی شهر اصفهان در اعتراض به تعطیلی کارخانه و عدم دریافت ۴ تا ۱۱ ماه حقوق، طی فراخوانی کارگران روز شنبه (یازدهم بهمن ماه) مجددا دعوت به کار شدند.

‎اعدام دو متهم در بندرعباس

‎پنجشنبه ,۱۷ بهمن ۱۳۹۲- IranSOS – دو متهم به قتل سحرگاه امروز در بندرعباس اعدام شدند. به گزارش واحد مرکزی خبر،رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت:  قاتل۲۹ ساله در ۱۹ فرودین سال ۱۳۸۹ در یک مجلس عروسی درحال مستی در درگیری، شخصی را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود.

‎کارشکنی مسئولین قضایی در روند مرخصی استعلاجی حسین رونقی

‎پنجشنبه ,۱۷ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس دفتر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران (ستاری) با وجود گزارش کمیسیون پزشکی در خصوص ادامه درمان حسین رونقی ملکی در پروسه مرخصی استعلاجی این زندانی کارشکنی می‌کند. به گزارش هرانا، پدر این زندانی در مراجعات مکرر و پیگیری‌های انجام شده از سوی رئیس دفتر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران مورد تهدید قرار گرفت.

‎پانزده زندانی در زندان چابهار اعدام شدند

‎پنجشنبه ,۱۷ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – دستگاه قضایی در استان سیستان و بلوچستان بامداد روز گذشته ۱۵ زندانی امنیتی و متهم به قاچاق موادمخدر را در زندان چابهار اعدام کرد. حبیب الله سربازی خبرنگار و برنامه ساز تلویزیون به گزارشگر هرانا گفت: «خسرو براهویی ساکن روستای لوتک زابل بوده و دو نفر دیگر از اعدام شدگان دو برادر از طایفه ریگی بوده‌اند و دو نفر دیگر، که بازهم نسبت برادری با یکدیگر داشته‌اند از طایفه میر بوده‌اند.»

سازمان ملل حبس مدافعان حقوق بشر خسرو کردپور و مسعود کردپور را خودسرانه می داند و خواهان آزادی آنها و تامین غرامت به آنها است

پنج شنبه٬ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)، گروه تحقیق در باره حبس  های خودسرانه سازمان ملل رأی به خودسرانه بودن حبس مدافعان حقوق بشر خسرو کردپور و مسعود کردپور داد و خواهان آزادی آنها شد

‎سه دهه زجر، ارمغان جمهوری اسلامی برای مردم ایران

حنیف حیدرنژاد: رژیم جمهوری اسلامی ایران ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن را دهه فجر نامگذاری کرده است. در این دهه نمایش های چندش آور حکومتی به اوج خود رسیده و تعدادی نیز بنام هنر و هنرمند در جشنواره های فیلم و تئاتر بازارگرمی این حکومت را دامن می زنند. این دهه اما در واقع “دهه زجر” ملت ایران است. در دوازدهم بهمن سال ۵۷ ورود خمینی بعد از پانزده سال تبعید به ایران، نه تنها با سردی هوا، بلکه با سردی تمام روح او همراه بود. بازگشتی که البته با هماهنگی های بین المللی در اجلاس گوادلوپ چراغ سبز آن از پیش روشن شده بود. وقتی یکی از خبرنگاران در هواپیمائی که خمینی را از پاریس به تهران منتقل می کرد، از احساس او بعد از پانزده سال دوری از ایران سوال کرد، خمینی با قلبی سخت تر از سنگ گفت “هیچ” احساسی ندارد.