‎بیکاری ۱۱۰ کارگر «پیشرو مصالح» با دو ماه و نیم حقوق معوقه

‎جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ – IranSOS – دبیر خانه کارگر بجنورد از تعطیلی کارخانه پیشرو مصالح شرق و بیکاری ۱۱۰ کارگر این کارخانه خبر داد و گفت: این کارخانه از ۱۵ روز گذشته به دلیل آنچه از سوی کارفرما «کمبود منابع مالی» ذکر شده، تعطیل شده است. «فرهاد هدایتی» با بیان اینکه کارخانه پیشرو مصالح شرق یکی از مطرح‌ترین واحد‌های تولید کننده مصالح ساختمانی در استان خراسان شمالی است، به ایلنا گفت:با تعطیلی این کارخانه، ۱۱۰ کارگر این کارخانه با وجود آنکه ظرف دو ماه و نیم گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند، بیکار شدند.

‎نزدیک به ۱۰۰ نفر از آغاز سال ۲۰۱۴ اعدام شده اند

‎جمعه ٬ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – امروز سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی مطبوعاتی در ژنو اعلام کرد: “دست کم ۸۰ تن در ظرف کمی بیش از هفت هفته اعدام شده اند. بعضی منابع موثق این تعداد را ۹۵ نفر اعلام کرده اند.” به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، در اظهار نظری در این باره گفت: “تعداد اعدام ها از زمان آغاز ریاست جمهوری کنونی به شدت افزایش یافته است. گرچه ممکن است گفته شود قوه مجریه در مورد امور قضایی مسئولیتی ندارد، دولت جدید باید برای اثبات ادعای خود در مورد رعایت حقوق شهروندی و حقوق بشر دست به اقدام بزند. اولین گام در این راه، تعلیق کامل اجرای مجازات اعدام و سپس فعالیت برای اصلاح قوانین مربوط به آن است.”

به آپارتاید زبانی پایان داده شود

جمعه٬ دوم اسفندماه ۱۳۹۲ IranSOS -‎ – محمدصدیق کبودوند، فعال حقوق بشر که در زندان اوین محبوس است با صدور بیانیه ای خواستار لغو آپارتاید زبانی در ایران شد‫.‬ متن این بیانیه که نسخه ای از آن توسط مرکز اطلاع رسانی انسانیت ‎وابسته به سازمان دفاع از حقوق بشرکردستان برای ما ارسال گردیده بدین شرح است‫: ‬ در آغاز، روز جهانی زبان مادری را به ملت کرد، اقوام و ملیت های ایرانی و دیگر ملت های در اقلیت دنیا تبریک گفته و ضمن تقدیر از اقدام شایسته مجامع جهانی ذیربط برای این نام گذاری و تاکید بر حق اقوام و ملت  های در اقلیت بر حفظ و پاسداشت زبان مادری شان؛ مراتب نگرانی عمیق خود را از برنامه های پاکسازی زبانی و سیاست آسیمیلاسیون فرهنگی- هویتی اقوام و ملیت های در اقلیت ایران، ابراز و اعلام می نمایم.