‎خودسوزی منجربه مرگ یک پناه جوی ایرانی در جنوب آلمان

‎۷ اسفند ۱۳۹۲ – IranSOS – حنیف حیدرنژاد: در روز بیستم فوریه ۲۰۱۴ یک پناه جوی ۴۹ ساله ایرانی در شهر “توبینگن-Tübingen” در ایالت بادن-وِتنبرگ” در جنوب آلمان در اعتراض به طولانی شدن مدت رسیدگی به وضعیت پناهندگی اش اقدام به خودسوزی در مرکز این شهر نمود. وی کمی بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

سه متهم جوان در کرج و در ملاء عام بدار کشیده شدند

چهارشنبه، ۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – فرمانده انتظامی شهرستان کرج ضمن تشریح جزئیات دستگیری اعضای باند «ابلیس»، گفت: صبح امروز این افراد به دار مجازات آویخته شدند. سرهنگ سید حسین سید حقیقی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در تشریح جزئیات پرونده اعضای باند سه نفره «ابلیس»، گفت: در اواخر اسفند ماه سال ۸۷ در پی تماس مرد جوان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، پرونده‌ای تحت عنوان «آدم‌ربایی» پیش روی ماموران کلانتری ۲۴ کمال‌شهر گشوده شد.

‎۶۰ کارگر «آلدا» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند

‎‎چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- یکی از کارگران کارخانه «آلدا» از تعویق ۳ ماه حقوق حدود ۶۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود خبر داد. این کارگر که نخواست نامش فاش شود به ایلنا گفت: کارفرمای کارخانه آلدا واقع در دامغان که در زمینه تولید یراق آلات خطوط انتقال نیرو و دکل‌های فشار قوی برق فعالیت دارد از آذر ماه سال۹۲، حقوق ۶۰ کارگر شاغل در کارخانه را نپرداخته است.

‎زانیار مرادی به دادگاه کیفری فراخوانده شد

چهارشنبه، ۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – ماموران امنیتی زندان گوهردشت سه‌شنبه شب ۶ اسفند، به زانیار مرادی زندانی سیاسی کُرد گفته‌اند که فردا ساعت ۶ و نیم بامداد برای رفتن به دادگاه کیفری حاضر باشد. به گزارش خبرگزاری بنیاد اکبر محمدی‫ (بام)، سه‌شنبه شب ۶ اسفندماه ۱۳۹۲، از طریق بلندگوی سالن ۱۲ زندان گوهردشت نام زانیار مرادی زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام را خواندند.  ماموران امنیتی این زندان به وی گفته‌اند که فردا ساعت ۶ و نیم بامداد برای رفتن به دادگاه حاضر باشد. گویا وی نیز همچون لقمان مرادی که در یک‌شنبه ۳ اسفند در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری تهران محاکمه مجدد شده، دوباره دادگاهی خواهد شد.

فشار بر زندانیان و تبعید آنها رامتوقف کنید

چهارشنبه، ۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – بیانیه – اخیراً گزارشگران سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، گزارش هایی مبتنی بر فشار، تهدید و ارعاب بر زندانیان و خانواده هایشان، بویژه زندانیان سیاسی، عقیدتی و زندانیان موسوم به امنیتی، در برخی از زندان ها در روزها و هفته های اخیر به نحو چشمگیری افزایش یافته است. در این گزارش ها آمده است که مسئولان برخی زندان ها تحت دستور و هدایت مسئولان قضایی و امنیتی بطور فزاینده ای بر تهدید، فشارو آزار و سلب ابتدایی ترین حقوق انسانی زندانیان افزوده اند.