‎شهرام جزایری‫:‬ بنده را مورد عفو قرار دهید

‎سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – وکیل‌مدافع شهرام جزایری به بیان آخرین وضعیت پرونده موکلش پرداخت. سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با (ایسنا) با بیان این که پرونده موکلم مربوط به سال ۸۰ می‌شود، گفت: شهرام جزایری در مجموع ۱۲ سال حبس را تحمل کرده است. وی تصریح کرد: موکلم ۴ سال حبس را به دلیل مشکلی که در برگه پایان خدمتش وجود داشت و گفته شد که جعلی بوده تحمل کرد. ۳ سال حبس را به اتهام پرداخت رشوه، ۲ سال برای خروج غیرقانونی از کشور، یک‌سال حبس به اتهام دخالت در اموال توقیفی و ۲ سال حبس هم بابت پرداخت جزای نقدی تحمل کرده است.

‎گزارشی تکان‌دهنده از بچه‌فروشی در تهران

‎سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – روزنامه اعتماد، گزارشی تکان‌دهنده از فرزندفروشی در پایتخت منتشر کرده است. به گزارش ایسنا، در این گزارش که با عبارت «این گزارش شروعی ندارد»، آغاز شده، آمده است: مشتری دارد، او را تا دو و نیم میلیون تومان می‌خرند. برای چه تحویل شما بدهم؟» راحله سیزده سالش است، مادر مواد فروشش در زندان است و برادرش سرپرستی او را به عهده دارد. راحله شناسنامه ندارد. برادرش نمی‌خواهد او را تحویل موسسه خیریه دهد. «دو میلیون بده بچه را ببر هر جا که خواستی.»

‎معاون سپاه: «کلنل» ‎ضدانقلابی‌ترین رمان بعد از پیروزی انقلاب است

‎سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به خبر صدور مجوز رمان محمود دولت‌آبادی گفت: بنده اطلاعات کاملی از آنچه در حال وقوع است ندارم اما برخی از این اتفاقات باعث نگرانی جامعه مومن و انقلابی کشور ما شده است. به گزارش ایسنا، حمیدرضا مقدم‌فر در گفت‌وگو با سایت «تهران‌پرس» تصریح کرد: اشخاصی مانند دولت‌آبادی که مواضع و رفتارشان بیانگر شخصیتشان است و از طرف جریان رسانه‌ای در داخل، پیوند عمیقی با خارج از کشور دارند، چرا باید به عنوان یک نویسنده برتر مورد توجه قرار بگیرند و رمانی که باید گفت ضدانقلابی‌ترین رمان بعد از پیروزی انقلاب است، مجوز بگیرد؟

‎عیسی کلانتری: دریاچه ارومیه را نجات ندهیم،‌ پنج میلیون نفر مهاجرت می‌کنند

‎سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با اظهار امیدواری نسبت به ارائه نسخه نجات دریاچه ارومیه تا سه ماه دیگر به دولت جهت اجرا، هشدار داد در صورت عدم نجات دریاچه ارومیه احتمال مهاجرت پنج میلیون نفر از منطقه وجود دارد. به گزارش (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، عیسی کلانتری در نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین که همزمان با ۱۱ استان کشور در آذربایجان غربی نیز برگزار شد، افزود: زیاده خواهی‌ها، باعث خشک شدن دریاچه ارومیه شد؛ پس نباید آن را به گردن طبیعت یا اقلیم انداخت، مشکل از خودمان است و ما مجبوریم به هر قیمتی دریاچه را نجات دهیم.

‎بابک زنجانی مالک نبوده که بدهکار شود!

‎سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – یک حقوقدان با بیان اینکه اقدامات بابک زنجانی صرفا اخلال در نظام اقتصادی نیست، بلکه عناوین مجرمانه دیگری هم در پرونده او وجود دارد، گفت: افرادی هستند که نمی‌خواهند بابک زنجانی محاکمه شود یا محاکمه او به نتیجه برسد. نعمت احمدی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان مخالفتش با بازداشت بابک زنجانی، گفت: علت مخالفتم هم این است که ما با یک پرونده پیچیده روبرو هستیم که هم به داخل و هم به خارج مربوط است و شیوه‌ای که ما در پرونده بابک زنجانی به کار بردیم به ما ضربه وارد کرد.

‎گزارشی از تجمع جمعی از کنشگران و مدافعان ایرانی حقوق بشر در وین

‎سه شنبه ۱۸  فوریه ۲۰۱۴ – IranSOS – جمعی از کنشگران و مدافعان حقوق بشر در ایران، امروز هجدهم فوریه در شهر وین؛ مقابل محل مذاکرات ۵+۱ با ایران گردهم آمدند.  به گزارش خبرنگار “درفش”؛ تجمع کنندگان با در دست داشتن شعارهایی با مضمون “نه به جنگ” ، “نه به تحریم” و “نه به اعدام”؛ اعتراض خود را به وضعیت اسفبار حقوق بشر در ایران ابراز نمودند.

‎بی‌خبری از یک زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان

‎سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – از وضعیت محمود شه‌بخش زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی زاهدان از یک هفته پیش هیچ اطلاعی در دست نیست. به گزارش هرانا، محمود شه‌بخش از حدود یک هفته پیش از بند ۱ زندان مرکزی زاهدان به مکان نامعلومی منتقل شد و از آن زمان از وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

‎پانزده زندانی جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شدند

سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – در طی ۲۴ ساعت اجرای حکم بیست نفر گزارش شده است صبح روز جاری دست‌کم ۱۵ زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. به گزارش هرانا، این زندانیان از بندهای مختلف زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند و قرار است سحرگاه روز چهارشنبه حکم اعدام در مورد ایشان به اجرا در آید.

‎هشت نفر در زندان قزل‌حصار اعدام شدند

‎سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – سحرگاه روز جاری ۸ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شدند و تا کنون تنها جسد یک تن از ایشان به خانواده تحویل شده است. به  گزارش هرانا، روز گذشته ۸ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند و سحرگاه روز جاری حکم اعدام این ۸ تن در محوطه زندان قزل‌حصار کرج از طریق چوبه دار به اجرا در آمد و تا لحظه تنظیم این خبر تنها جسد مرتضی لطافت را تحویل خانواده داده‌اند.